NARZUTY / MATERACE

W wyprawce dla niemowlaka nie powinno zabraknąć dobrego materaca do łóżeczka/kołyski i praktycznych narzut, które chronią materac oraz pościel przed osadzaniem się kurzu, czy innego rodzaju zanieczyszczeń. Ponadto takie narzuty można używać jako matę do zabawy, kołdrę lub kocyk dla dziecka. W naszym sklepie BEBE SPACE znajdziesz popularne ręcznie pikowane warianty z ekologicznego muślinu, który w żaden sposób nie drażni wrażliwej dziecięcej skóry.


Poświęć chwilę wyborowi materaca do łóżeczka dla dziecka

Materace to zwykle osobny element łóżeczka dziecięcego, za pomocą którego wykłada się jego środek. Dlatego też stanowi istotną rolę, a mianowicie odpowiada za komfort i wygodę niemowlaka. Miękki i przyjemny w dotyku materac jest w stanie zagwarantować dziecku spokojny nieprzerwany sen, który pozytywnie wpływa na zdrowie czy nawet rozwój.

Co więcej jego twardość i budowa stworzona w oparciu o anatomię niemowląt sprawia, że kręgosłup prawidłowo układa się na materacu. Istotną kwestią w wyborze materaca jest również przepływ powietrza, wymiary, elastyczność, trwałość, odporność na uszkodzenia oraz właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.

Czy narzuty na łóżeczko są potrzebne?

Wbrew pozorom narzuty na łóżeczko dziecięce są niezwykle potrzebne i każdy rodzic powinien zainwestować w przynajmniej dwie sztuki, które będzie używać na zmianę. Dlaczego? Dlatego, że w łatwy sposób pomagają utrzymać porządek, zapobiegają osadzaniu się kurzu i innych zanieczyszczeń na pościeli dziecka, a także odgrywa rolę dekoracji w pokoju.

Warto zaznaczyć, że na zarzuconej narzucie na łóżku czy podłodze można posadzić dziecko i dalej się z nim bawić. Taką narzutę można wykorzystać do przykrycia dziecka w wózku i innym miejscu, gdzie aktualnie drzemie.

Jaką narzutkę wybrać do łóżeczka dziecięcego?

Narzuty przyjmują dzisiaj różną postać, a mianowicie są dostępne jako koc i mata pikowana lub z wypełnieniem. Oba rodzaje są chętnie wybierane przez rodziców, gdyż zapewniają ciepło i wygodę. Jednak pamiętaj, że najważniejszy jest materiał wykonania tego rodzaju przykrycia. Albowiem to właśnie ono ma bezpośredni kontakt ze skórą naszego dziecka. Z tej racji wybierz narzutę wykonaną z certyfikowanych materiałów pozbawionych niebezpiecznych substancji zagrażających zdrowiu.

W naszym sklepie Bebe Space znajdziesz wyłącznie bezpieczne koce i maty z certyfikatem GOTS i OEKO-Tex 100, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że w żaden sposób nie zaszkodzą Twojemu dziecku. Zebraliśmy tutaj wiele wariantów narzut na łóżko podzielonych na rozmiary, fakturę, wersje kolorystyczne i wzory, więc bez problemu znajdziesz model, który Ci się spodoba.