BANZAI JAPONIA DLA DOCIEKLIWYCH  Dwie Siostry
Wyd. Dwie Siostry

BANZAI JAPONIA DLA DOCIEKLIWYCH Dwie Siostry

37,90 zł
Brutto
Drugi tom serii „Świat dla Dociekliwych”: przewodnik dla dzieci po znanych i nieznanych osobliwościach kultury i krajobrazu Japonii.

Ta książka to prawdziwa podróż po Japonii. Przeczytacie w niej o japońskim piśmie i języku, jedzeniu na macie, ceremonii picia herbaty, kimonie, origami, sztukach walki, kreskówkach i komiksach – i wielu innych japońskich ciekawostkach. ひかり のぞみ こだま – szerokiej drogi

tekst: Zofia Fabjanowska-Micyk
ilustracje: Joanna Grochocka
15 x 23,50 cm
oprawa twarda
164 str.
kategoria wiekowa 8+

Drugi tom serii „Świat dla Dociekliwych”: przewodnik dla dzieci po znanych i nieznanych osobliwościach kultury i krajobrazu Japonii.


Dlaczego Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni?
Co oznacza czerwona kropka na japońskiej fladze? 
Czy „daj dziobu” to na pewno „daj buziaka”?
Skąd się wzięła Hello Kitty? 
Dlaczego w Japonii złodzieje, okradając domy, zdejmują buty? 

Ta książka to prawdziwa podróż po Japonii. Przeczytacie w niej o japońskim piśmie i języku, jedzeniu na macie, ceremonii picia herbaty, kimonie, origami, sztukach walki, kreskówkach i komiksach – i wielu innych japońskich ciekawostkach. ひかり のぞみ こだま – szerokiej drogi!

Seria „Świat dla Dociekliwych” prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.

Szczegóły produktu