LALKI I WÓZKI

Dla dziewcząt z pewnością idealną zabawką będzie lalka, która stanie się jej najlepszą przyjaciółką. Na początku powinno się wybrać lalkę z miękkim brzuchem, ponieważ jest lekka i można się do niej przytulić. W efekcie dziecko w wieku 3 lat da radę samodzielnie nosić ją ze sobą w dowolne miejsce. Ponadto to dobry pomysł na przyszłość, bowiem można ją stale urozmaicać nowymi akcesoriami, takimi jak domek dla lalek, meble, wózek, ubrania czy nosidełka.


Pierwsza lalka dla niemowlaka

Niemowlę otrzymując w prezencie lalkę lubi ją ściskać, gryźć, ssać, przytulać, a nawet rzucać czy uderzać o podłogę. Wobec tego pierwszą lalką nie powinna być twarda lalka do opieki, lecz szmaciana bez małych ruchomych elementów. Szmaciane lalki znakomicie sprawdzają się jako prezent dla noworodka, ponieważ są niewielkie, lekkie, miękkie i przyjemne w dotyku. Oprócz tego nie stanowią zagrożenia w przypadku gryzienia materiału oraz chętniej się do nich przytulają podczas snu.

Wybierając szmacianą lalkę pamiętaj, aby sprawdzić, czy jest ona wykonana z nietoksycznych materiałów. W naszym sklepie znajdziesz lalki dla niemowląt i dzieci dostarczone od cenionych producentów, którzy wyróżniają się wysoką jakością i starannością wykonania. Dla najmłodszych polecamy szczególnie modele wykonane w całości z bawełny lub z białego soku z drzewa kauczukowego.

Lalki z miękkim brzuchem - dlaczego warto?

Z kolei lalka z miękkim brzuchem jest idealna dla trochę starszego dziecka, która jest zbliżona rozmiarem i wyglądem do samego niemowlaka. Lalki te charakteryzują się ruchomymi elementami w postaci twardej głowy, ramion i nóg. W rezultacie dziecko zaczyna widzieć w lalce kogoś, kim trzeba się zaopiekować.

Zaletą lalek z miękkim brzuchem jest to, że mogą się do nich bez obaw przytulić, są lżejsze i nie mają dodatkowych funkcjonalności, które uniemożliwiały dziecku samodzielną opiekę pod własne zabawy narracyjne.

Rola lalek w wychowywaniu dzieci

Lalki zajmują bardzo ważne miejsce w życiu dzieci, gdyż tworzą one silną więź, stając się ich najlepszymi przyjaciółmi na lata. Co więcej to właśnie do nich dziecko może się przytulić i o nie troszczyć. Ta druga kwestia sprawia, że dzieci skutecznie uczą się empatii i opieki nad drugą osobą. Przy okazji naśladują swoich rodziców w opiece, dzięki czemu poznają podstawowe zasady relacji i życia w społeczeństwie. Dlatego też taką lalkę warto kupić każdemu dziecku niezalenie od płci, by nauczyć go odpowiedzialności.