Kukuryk Tako

Kukuryk Tako

34,00 zł
Brutto

Kukuryk jest beztroskim kurczakiem,który mieszka ze swoją mamą.Pewnego dnia Mama Kura postanawia upiec babkę,a kurczaczek proponuje,że poszuka chrustu do rozpalenia ognia w piecu.Kiedy zaaferowany pracą spotyka na swej drodze wielkiego,złego kota,udaje mu się wymknąć - obiecuje oddać kocurowi połowę gotowej babki.Niestety,gdy niebezpieczeństwo mija,Kukuryk zapomina o umowie i zjada całe ciasto...

  • Bezpieczne płatności i szyfrowanie danych Bezpieczne płatności i szyfrowanie danych
  • Szybka dostawa realizowanych zamówień Szybka dostawa realizowanych zamówień
Mama gniewa się na niego: teraz przyjdzie kot i połknie cię w lot! Po chwili Kot Huncwot rzeczywiście przychodzi po swoją część babki i.../Kukuryk/ jest adaptacją tradycyjnego opowiadania birmańskiego, które mówi o potrzebie słuchania dobrych rad, o tym jak ważne jest dotrzymywanie obietnic i o trudach nauki dzielenia się z innymi. Tekst książki nie koncentruje się jednak na moralizowaniu, wprost przeciwnie. Marisa Núnez z lekkością i humorem opowiada prostą lecz trzymającą w napięciu historię, która w połączeniu z ilustracjami Helgi Bansch, zgodnymi z rytmem tekstu, tworzy wrażenie spektaklu teatralnego.Sięgając po kolaż, jasne i żywe kolory, zdecydowane faktury i doskonałą, delikatną kreskę, ilustratorka podnosi dramaturgię fabuły i wyczarowuje świat emocji trójki bohaterów: niepokój Kukuryka, czułość Mamy Kury i wściekłość Kota Huncwota. Świat ten jest z łatwością interpretowany nawet przez najmłodsze dzieci.
Autor:
Marisa Nunez, Helga Bansch
Wydawnictwo:
Tako
Rok wydania:
2011
Oprawa:
twarda
Format:
23x25 cm
Strony:
32

Szczegóły produktu

Szybkie porównanie

Produkt
Zeszyt - Zeszyt do kreatywnej zabawy Art&Dots Londji® Zeszyt - Zeszyt do Kreatywnej Zabawy Art&Dots Londji® Dom dzienny, dom nocny Olga Tokarczuk Książka Dom dzienny, dom nocny Olga Tokarczuk ŚWIECA SOJOWA FLOWER DAY 120 ML Soyoosh ŚWIECA SOJOWA FLOWER DAY 120 ML Soyoosh Podróżnicy Dwie Siostry Podróżnicy Dwie Siostry
Dostępność
Cena
49,00 zł
42,90 zł
50,00 zł -15% 42,50 zł
42,00 zł
Opis

Sztuka i kropeczki. Połącz kropeczki, pomaluj, uruchom wyobraźnię! :) Ta książeczka dla najmłodszych dzieci skupi ich uwagę, wesprze naukę rysowania.

Dom dzienny, dom nocny jest najambitniejszym projektem prozatorskim Olgi Tokarczuk. Ta pełna melancholijnego smutku (a miejscami i okrucieństwa) książka oferuje nam w finale wspaniały, optymistyczny koncept. Otwiera nas na poznanie życia, doświadczanie naszego istnienia w jego wielowymiarowej postaci. 

Luksusowy, odurzający zapach tworzą nuty kwiatu gorzkiej pomarańczy – neroli oraz jaśmin. Baza kompozycji to cedr, który nadaje jej głębi i tajemniczości. Soczysta pomarańcza, świeża werbena i wanilia wprowadzają świeżość i słodycz. Zapach tworzy zmysłowy nastrój, jest jak bukiet białych, świeżych kwiatów i egzotycznych owoców, który maluje rozkoszny uśmiech na twarzy.

Przed wami historie słynnych polskich podróżników i ich niesamowitych wypraw. Wśród bohaterów książki są zesłańcy i piraci, badacze i awanturnicy, sportowcy i dziennikarze. Od średniowiecznego mnicha Benedykta Polaka, przez legendarnego Maurycego Beniowskiego, Leonida Teligę, Tony’ego Halika i Jerzego Kukuczkę, po Marka Kamińskiego i Aleksandra Dobę. 

Brak cech do porównania