KSIĄŻKI

Chyba nie trzeba przekonywać rodziców do tego, że warto czytać dzieciom książki. Czytanie rozwija zdolności intelektualne i komunikacyjne, pamięć, a także pobudza wyobraźnię. Wydawnictwa zajmujące się dziecięcymi książkami wychodzą naprzeciw potrzebom najmłodszych czytelników, oferując im bajecznie kolorowe i piękne publikacje. Dla naszych Klientów wybraliśmy te najbardziej oryginalne, często wydane w atrakcyjnej, niebanalnej formie.


Rola książek w życiu niemowląt

Chyba nic tak dobrze nie rozwija dziecięcego umysłu jak książki. Zawierają one niezwykłe historie, w których starają się przekazać dziecku najważniejsze wartości, prawdy i zasady. Co więcej dziecko słuchając i śledząc słowa na ilustracjach uczy się rozpoznawać dźwięki, w tym konkretne wyrazy i dopasowywać je do tego, co widzi. W rezultacie taka systematyczna czynność silnie wpływa na rozwój jego umysłu.

Ilustracje w książkach dostarczają potrzebnych bodźców stymulujących wzrok. Dobrym rozwiązaniem we wczesnym okresie życia są książki kontrastowe oparte na czarno-białych figurach. Dopiero po upływie 3-4 miesięcy niemowlę zaczyna dostrzegać pierwsze barwy, więc po tym czasie można wymienić je na bardziej kolorowe wersje.

Od kiedy powinno się czytać książki małemu dziecku?

Książki powinno się czytać dziecku od jego pierwszych dni jego życia. Może się to wydawać niepotrzebne, ale wcale takie nie jest. Czytanie książek przez rodziców sprawia, że dziecko czuje się bezpieczne, uspokaja się i stara się rozróżniać podstawowe dźwięki. Co więcej dany proces pozwala uprościć niemowlakowi późniejszą naukę mówienia.

Oprócz tego niemowlę słysząc głos mamy i taty przywiązuje się do niego, przez co łatwiej jest mu nawiązać z nimi więź.

Dostępne książki dla niemowląt i dzieci w sklepie

W naszym sklepie znajdziesz wiele gatunków książek dla niemowląt i dzieci w różnym wieku. Dzięki temu z łatwością przygotujesz kompletną bibliotekę, która będzie stymulowała prawidłowy rozwój dziecka na każdym etapie życia. Na początku polecamy przygotować zbiór książeczek sensorycznych, edukacyjnych, dźwiękonaśladowczych i kontrastowych dla najmłodszych, gdyż to właśnie one będą zachęcać do nauki poprzez zabawę.

Natomiast dla starszych dzieci, które zaczynają interesować się czytaniem w wieku 6-7 lat przygotowaliśmy szeroki asortyment książek przepełnionych wiedzą. Oczywiście historia w nich zawarta jest na tyle przyjemna i prosta, że efektywnie utrzymują uwagę dziecka. W ten sposób wchłonie ono najważniejsze informacje o życiu i jednocześnie rozwija swoje umiejętności czytania. Tego rodzaju książki to dobry pomysł na spędzenie wspólnie czasu, a mianowicie rodzice umacniają więź z dzieckiem i pomagają mu zrozumieć fragmenty, których nie pojmują lub nie potrafią przeczytać na głos.