KRZESEŁKA

Jeśli Twoje dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć to jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów do karmienia jest krzesełko, dzięki któremu nie trzeba będzie więcej gimnastykować się podczas trzymania jednocześnie niemowlaka i jedzenia. To właśnie krzesełka z pasami, tacką i podnóżkiem tworzą bezpieczne miejsce dla dziecka w kuchni, gdzie rodzice mogą mieć niemowlę pod stałą kontrolą i na chwilę odpocząć od ich noszenia.


Dlaczego warto posiadać fotelik do karmienia w kuchni?

Bardzo ważną sprawą jest nauczenie dziecka tego, że jedzenie nie jest zabawą, ale zwykłą czynnością. W tym właśnie pomaga krzesełko do karmienia, które uniemożliwia dziecku swobodnie biegać po domu. Zapięte pasy i barierka trzymają dziecko wygodnie w fotelu, a rodzice mają wolne ręce żeby je karmić.

Z czasem niemowlę będzie potrafiło samodzielnie jeść w krzesełku, dzięki czemu cała rodzina będzie mogła zasiadać do jednego stołu na posiłek. Zyskają na tym przede wszystkim rodzice, którzy często nie mają czasu dla siebie.

Co powinno mieć dobre krzesełko do karmienia dziecka?

Kupując krzesełko do karmienia warto wybrać taki model, który posłuży dziecku na znacznie dłużej. Jak dobrze wiemy dzieci szybko rosną, dlatego takie krzesło powinno mieć regulowane oparcie i podnóżek. W ten sposób rodzice będą mogli ustawiać odpowiednią wysokość krzesełka i innych części tak, aby dziecku było jak najbardziej komfortowo.

Oprócz tego każde krzesełko dziecięce powinno posiadać barierkę, tacę i pasy. Albowiem każdy z tych elementów jest niezbędny, a mianowicie barierka i pasy uniemożliwiają dziecku wyjść bez opieki z siedzenia, natomiast taca pozwala postawić przed nim talerz, miskę lub kubek.

Od kiedy można stosować krzesełka do karmienia?

Krzesło do karmienia dla niemowląt przyda się tak mniej więcej od 6 miesiąca życia do nawet wieku 6 lat, zastępując dziecku miejsce do siedzenia przy stole. Jednakże bardzo często zdarza się, że dziecko potrafi już samodzielnie przyjmować pozycję siedzącą około 4-5 miesiąca życia. Wobec tego wykorzystując regulowane pasy można zacząć o wiele wcześniej wsadzać dziecko w krzesełko, aby było móc wygodniej je karmić.