KOMPLETY POŚCIELI

Aby zagwarantować maluszkowi spokojny sen przygotuj odpowiedni komplet pościeli, który pozwoli stworzyć właściwe dla niego warunki. Bardzo ważne jest, aby posiadała miękką strukturę, dzięki której maluszek będzie odczuwać przyjemność, leżąc pod nią. Ponadto warto wybrać pościel z zapachem dziecięcej zasypki lub bezwonną, która nie będzie drażnić noska niemowlęcia. W naszym sklepie znajdziesz pościele zarówno dla niemowląt, jak i tych starszych dzieci czy nastolatków.


Kup pościel w zestawie z poduszką i kołdrą

W naszym sklepie z artykułami dziecięcymi przygotowaliśmy gotowe komplety pościeli dla dzieci i niemowląt, składające się z 2 elementów - kołdry i poduszki. Dzięki temu można znacznie oszczędzić czas na szukaniu pasujących do siebie elementów do łóżka. Zachowanie spójnego wyglądu może się wydawać nie istotne, lecz tak naprawdę walory estetyczne kołdry i poduszki mają kluczowe znacznie z punktu widzenia ostatecznego wykończenia aranżacji pokoju dziecięcego.

Wybrany komplet pościeli pełni bowiem rolę dekoracyjną, kreując nastrój oraz wpływając na przytulny klimat. Stąd też, aby nie tracić cennego czasu na zakupach proponujemy rozejrzeć się za kompletem, który będzie atrakcyjny dla dzieci i dorosłych.

Z czego powinna być wykonana pościel?

Najbardziej popularnym materiałem dla pościeli jest bawełna, która charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, przewiewnością, elastycznością, miękkością i przyjemną w dotyku tkaniną. Oprócz tego wykazuje dobre właściwości termoregulacyjne i jest hipoalergiczna. Dlatego też rodzice powinni szukać pościeli wykonanych w całości z bawełnianej tkaniny. Warto zaznaczyć, że bawełniana pościel gwarantuje komfortowy i nieprzerwany sen przez uczucie przegrzania się, czy dyskomfort w kontakcie ze skórą.

Od kiedy dzieci mogą spać pod pościelą?

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka można chwilę poczekać z zakupem pościeli, ponieważ dziecko w pierwszych miesiącach życia powinno spać w śpiworku lub rożku, który nie przesunie się wskutek jego nieskoordynowanych ruchów. Dopiero po ukończeniu roczku można zainwestować w pościel do łóżeczka dziecięcego. W tym okresie dziecko jest już świadome swoich ruchów i potrafi się przekręcać z brzucha na plecy i odwrotnie.