KOMINIARKI

Kominiarka to rodzaj czapki zimowej, który gwarantuje ciepło i komfort. Stąd też kominiarki są niezwykle popularne wśród najmłodszych, gdyż pełnią szczelne nakrycie głowy, w której mogą bawić się na śniegu przez niemal cały dzień. Przyjmują dzisiaj różnorodny wygląd i kolorystykę, a mianowicie mogą posiadać daszek, pompony, futerko i inne ozdobne elementy, będące uroczą dekoracją całego stroju. Sprawdź sam i wybierz idealne nakrycie głowy dla swojego dziecka.


Czym są kominiarki dla dzieci?

Kominiarka to rodzaj zimowej czapki, która ma za zadanie chronić całą głowę, uszy, szyję i jednocześnie buzię małego dziecka. Posiada jedynie otwór na twarz, dzięki czemu dziecko wszystko w niej widzi. Czapka typu kominiarka zakładana jest przez głowę, przez co dobrze się na niej trzyma i utrzymuje ciepło. Wykonana jest z naturalnych i elastycznych materiałów, by przyjemnie przylegała do skóry i zapewniała wygodę noszenia. Poza tym, często dostępna jest z dodatkową warstwą ocieplającą lub przeciwwietrzną w wyniku czego znacząco podnosi komfort zimą.

Kiedy sprawdza się czapka dziecięca typu kominiarka?

Kominiarki najlepiej spisują się zimową porą, gdy panują ujemne temperatury i silny wiatr. Z ich pomocą można skutecznie ochronić dziecko przed największym zimnem, gdyż nie tylko zasłaniają uszy i tylną część głowy, ale też część buzi i szyję. W efekcie stanowią nawet dodatkową warstwę ocieplenia na szyi. Jak już wspomnieliśmy, kominiarki często uszyte są z podwójnych warstw lub z dodatkowej podszewki, trzymającej cenne ciepło w środku. Stąd też poleca się je w szczególności do zimowych zabaw na śniegu, przy których dzieci potrafią spędzić wiele godzin.

Jak wybrać odpowiednią kominiarkę dla dziecka?

Tego rodzaju pełna czapka powinna być wykonana z wysokiej jakości niegryzącego materiału o wysokiej elastyczności. Kominiarka ma bowiem bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą na twarzy i powinna umożliwiać łatwe zakładanie na głowę, aby nie męczyć się przed wyjściem z domu. Oprócz tego materiał nie może być zbyt ciepły, a mianowicie dobrze by było, aby cechowała go odpowiednia cyrkulacja powietrza, która zapobiega przegrzaniu się.

Ponadto zwróć uwagę na wymiar i głębokość czapki dziecięcej, żeby dobrać idealny model dla dziecka, który bez problemu przejdzie przez obwód głowy.