KOŁYSKI / ŁÓŻKA

Na początku listy każdej wyprawki dla noworodka znajduje się łóżeczko lub kołyska, w której będzie mogło spokojnie spać i odpoczywać. Dlatego też przygotowaliśmy osobną ofertę łóżek i kołysek, gwarantujących wysoki komfort, regulację wysokości i jednocześnie bezpieczeństwo. Co więcej dostarczają łatwy dostęp do dziecka, dzięki czemu rodzice mogą bez trudności wyciągnąć niemowlę, by je nakarmić lub uspokoić w ciągu nocy.


Dlaczego sen jest taki ważny dla dziecka?

Noworodki nie odróżniają dnia od nocy i śpią około 16-18 godzin, budząc się co 3-4 godziny. Z czasem ich sen wydłuża się i budzą się wyłącznie wtedy, gdy czegoś potrzebują np. są głodne.

Co więcej podczas snu dzieci regenerują siły i odzyskują pełną wydajność. Dlatego też sen jest dla nich niezwykle ważny, by mogły prawidłowo rozwijać się. Dziecko, które dobrze nie przysypia jest zmęczone, ma zły nastrój, nie jest skoncentrowane i nie potrafi radzić sobie z emocjami.

Wobec tego, rodzice muszą zadbać o to, by jego pokój posiadał odpowiednie warunki do spania, czyli przede wszystkim zagwarantować łóżko lub kołyskę, w której mogłoby spokojnie odpocząć.

Co wybrać zwykłe łóżeczko czy dostawkę?

Łóżeczka są dobre dla dzieci, by nauczyć je samodzielnego spania. Co więcej dziś na rynku dostępne są praktyczne łóżka, w których można regulować długość i wysokość. W ten sposób dany model będzie służyć przez dobrych kilka lat, pozwalając dopasowywać łóżko do wzrostu dziecka. Niektóre modele są stworzone dla dzieci do lat 7.

Jeśli chodzi o dostawkę to jest ona dobra dla rodziców poszukujących rozwiązania, które pozwala spać wraz z niemowlakiem. Metoda ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 0-6 miesięcy, dzięki czemu możemy mieć niemowlę zawsze w zasięgu swojego wzroku.

A może lepiej kupić kołyskę dla niemowlaka?

Z kolei kołyski są doceniane przez rodziców ze wglądu na to, że łatwiej i szybciej uspokajają niemowlę, przez co szybciej zasypia. Ich kołysanie przypominają bezpieczne środowisko w łonie matki, na skutek czego uwielbiają tam przebywać i czują się bezpieczne. Oprócz tego bujanie wprawia w ruch wiszące zawieszki na ramie, które zwracają na siebie uwagę niemowlaka.

Obecnie kołyski są dostępne w łatwej przenośnej wersji, aby móc je przenosić do innych pomieszczeń w domu. W efekcie rodzice mogą taką kołyskę postawić w kuchni, gdy muszą przygotować obiad dla całej rodziny, a tym samym nie chcą zostawić dziecka bez opieki w pokoju.