KOŁDERKI

Po pierwszych urodzinach dziecka można zacząć powoli przykrywać dziecko drobną kołderką. Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa naturalne i bardzo praktyczne kołdry przeznaczone właśnie dla maluszków, które świetnie ochronią przed chłodem w nocy oraz szczelnie otulą je, by czuły się bezpiecznie. Polecamy w szczególności wybrać kołdrę pełniącą również rolę śpiwora lub kocyka piknikowego, dzięki czemu można ją wykorzystać spędzając czas na zewnątrz.


Wybierz komfortową kołdrę dla swojego dziecka

Komfort snu u dzieci zależy między innymi od dobrego przykrycia w łóżku, dlatego też przygotowaliśmy szeroką ofertę kołder o niesamowitej lekkości i przewiewności. W efekcie nasze dziecko będzie mogło spokojnie spać pod wybraną kołdrą bez żadnego dyskomfortu letnią porą. W szczególności polecamy kołdry wykonane w 100% z bawełny organicznej, ponieważ wyróżniają się właściwościami termoregulacyjnymi i certyfikatami, zaświadczającymi o bezpieczeństwie wyrobu tekstylnego dla dzieci. Oznacza to, że sprawdzają się jako całoroczna kołdra, która reguluje temperaturę w zależności od pory roku (zapewnia m.in. wentylację latem i odpowiedni poziom ciepła zimą).

Czym można przykryć dziecko zamiast kołdry?

Zamiast klasycznej kołdry do spania można użyć miękki koc, śpiwór, otulacz czy ciasno owinięty rożek. Jak widać wybór jest niemały, dzięki czemu do popołudniowej drzemki w salonie nie trzeba zabierać pościeli z łóżka, lecz wystarczy przykryć dziecko kocem. Z kolei na spacery w wózku doskonale nadaje się zapinany śpiwór, który może niekiedy nawet posłużyć jako koc piknikowy. Posiadanie zatem kilku rodzajów tekstyliów do przykrycia ciała pozwala nam zachować wysoką higienę w miejscu przeznaczonym wyłącznie do spania.

Podczas upałów kołdry mogą bardziej przeszkadzać dziecku podczas snu, niż zapewniać komfortowe warunki. Mianowicie bardzo często zdarza się, że dzieci szybciej przegrzewają się pod nimi i pocą. Z tej racji, lepszym okryciem stanowić będą cienkie otulacze, które pokocha każde niemowlę w cieplejsze dni.

Dlaczego warto kupić śpiwór?

Obecnie bardzo wielu rodziców przepada za zapinanymi śpiworkami, które sprawdzają się w roli kołder na co dzień. Wynika to z tego, że dziecko po zapięciu nie rozkopuje się, dzięki czemu jest mu ciągle ciepło i komfortowo. Warto zaznaczyć, że wewnątrz śpiwora jest takiemu dziecku luźno i może się do woli wiercić, gdyż nie krępuje jego ruchów.

Oprócz tego dużą zaletą śpiworów jest to, że można je zabrać ze sobą wszędzie oraz dostępne są w różnych wersjach - bez lub z rękawami, na ramiączka czy zapinanymi od góry do dołu. Wybierając śpiwór możesz dopasować go do wzrostu dziecka, bądź postawić na nieco większy wariant bez rękawów, który starczy na dłużej.