KOCYKI I TEKSTYLIA

Kocyki i różnego rodzaju tekstylia dla dzieci stanowią ważny element wyprawki, ponieważ to właśnie one gwarantują komfort, wygodę i ciepło. Co w efekcie znacznie podnosi jakość spokojnego snu u niemowląt. Należy jednak pamiętać, że koce i tekstylia mają bezpośredni kontakt z ich skórą, dlatego też powinny być wykonane wyłącznie z tkanin pochodzenia naturalnego.


Tekstylia w wyprawce czyli o czym nie powinno się zapomnieć

W każdej wyprawce dla noworodka powinna znaleźć się osobna lista poświęcona tekstyliom, takim jak koce, pieluchy, pościele, śpiworki, otulacze i inne. Produkty te są niezbędne do przygotowania łóżka czyli miejsca, w którym dziecko będzie spędzać większość swojego czasu w pierwszych miesiącach swojego życia. Dlatego też bardzo ważne jest, aby zapewnić mu bezpieczne i wygodne środowisko.

Ponadto powinno się wziąć pod uwagę zachowanie czystości i higieny dla dobra zdrowia dziecka. Wobec czego każdy z tekstyliów powinien być zakupiony w co najmniej kilku sztukach, aby móc je systematycznie wymieniać na czas prania. Jednak to nie wszystko, a mianowicie tekstylia typu koc, śpiworki i otulacze wykorzystuje się w innych miejscach, niż ich łóżeczko. Często niemowlę zabierane jest do sypialni rodziców, salonu a nawet na spacer na zewnątrz.

Czy warto kupić pieluszki muślinowe?

Z kolei wielokrotnego użytku pieluszki z organicznej bawełny zastępują sztuczne odpowiedniki, które podrażniają wrażliwą skórę i powodują otarcia. Ich naturalny materiał jest znacznie bardziej miękki, przyjemniejszy w dotyku i wytrzymalszy, na skutek czego zapewniają większy komfort. Oprócz przewijania można je wykorzystać do innych zadań np. nadają do ochrony ubrań przed deszczem, uspokajania w roli przytulanki, wycierania buzi oraz jako dodatkowa warstwa podkładu pod pupę, plecy lub głowę.

Kocyk jako najlepsze okrycie na każdą porę roku

Obojętnie jaka panuje pora roku za oknem - dzieci nie rozstają się ze swoimi kocykami. Pełnią one wiele funkcji, a mianowicie mogą być lżejszą formą kołdry, miękkim materiałem do przytulania się w trakcie snu, ciepłą matą do zabawy, narzutą na łóżko czy szybkim okryciem, gdy jest mu chłodno. Z tego powodu koce są uwielbiane nie tylko przez same dzieci, ale też rodziców.

Koc pomaga dbać o komfort i zdrowie niemowląt od najmłodszych lat, stąd też warto zdecydować się na wysokiej jakości wariant, który po paru praniach nie zniszczy się ani nie pozbędzie się swoich właściwości. Sprawdź, jakie kocyki w naszym sklepie przysłużą się przez dłuższy czas.

Jakie kocyki będą odpowiednie dla niemowląt?

Najpierw zwróć uwagę na materiał z jakiego wykonano koc, powinien być on naturalny i wykazywać właściwości antyalergicznego. Jeśli chcesz kupić kocyk na zimę to postaw na tkane wełniane koce, natomiast latem wszystkie oczekiwania spełnią bambusowe i muślinowe modele. Kocyki z muślinu lub bambusu wyróżniają się wyjątkowo dobrą termoregulacją co oznacza, że ich tkanina dobrze oddycha.