KOCYKI

Na liście produktów niezbędnych maluszkowi nie może zabraknąć kocyka. Wysokiej jakości kocyk niemowlęcy powinien być nie tylko piękny, lecz także przewiewny, miękki i miły w dotyku. Proponowane przez nas certyfikowane produkty łączą walory estetyczne z użytkowymi. Wyróżniają je bajeczne kolory i ciekawe wzornictwo oraz doskonałe właściwości. Wykonane z bezpiecznej dla dziecka przędzy bawełnianej lub bambusowej, zapewniają najwyższy komfort użytkowania oraz optymalny poziom ciepła. Szczególnie polecamy lekkie, bawełniane, tkane kocyki, urzekające prostotą formy.


Dlaczego kocyki są uwielbiane przez rodziców i dzieci?

Czy na Twojej liście wyprawki dla niemowlaka znajduje się koc? Jeśli nie, to koniecznie go wpisz. Należy on do jednych z najpotrzebniejszych tekstyliów, które można wykorzystać niemal w każdej sytuacji. Koc służy do leżenia, otulania i przykrywania dziecka w łóżku, wózku, na kanapie, podłodze lub ziemi na świeżym powietrzu. Z kolei jego lekkość pozwala zabrać go ze sobą wszędzie, by w razie dłuższego wypadu móc dodatkowo okryć dziecko, gdy jest chłodno. Oprócz tego koce nadają się jako mata do zabaw na podłogę, bądź umożliwiają skutecznie zastąpić przytulankę.

Warto także podkreślić, że kocyki mogą posłużyć przez naprawdę długi okres czasu. Natomiast dzieci szybko przywiązują się do nich, w wyniku czego stanowią swojego rodzaju pamiątkę z dzieciństwa, która będzie im przypominała miłe chwile.

Koc jako otulacz dla małego dziecka

W chłodniejsze dni klasyczny koc można ciasno owinąć wokół ciała dziecka, aby było mu miękko, ciepło i przyjemnie. W ten sposób kocyki sprawdzają się w roli otulacza do fotelika samochodowego, wózka, łóżka czy kołyski. Co więcej jego większy rozmiar powoduje, że jest on bardziej praktyczny od otulaczy, ponieważ może być wykorzystywany w następnych etapach życia naszego dziecka.

Jaki kocyk wybrać dla niemowlaka?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów koców dla niemowląt i dzieci, które różnią się od siebie rodzajem tkanin, kolorystyką, wzorem czy nawet formą. Dzięki temu możemy wybrać kocyk według własnego uznania i indywidualnych potrzeb. Zamiast formy zwiększającej funkcjonalność koca pragniemy zwrócić Państwa uwagę na jego materiał wykonania. Tkanina ma bowiem bardzo duże znaczenie dla zdrowia i komfortu dziecka, dlatego też wymaga szczególnej ostrożności przy wyborze.

Najbezpieczniejszymi kocykami dla niemowląt są te wykonane w całości z bawełnianej, wełnianej, muślinowej czy bambusowej tkaniny. Charakteryzują się one miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem oraz zapewniają właściwości termoregulacyjne, przez co dopasowują wentylację w lato i odpowiedni poziom ciepła w zimę. Z nimi zatem nie trzeba martwić o przegrzanie i uczulenie wrażliwej skóry swojego dziecka, gdyż są pozbawione sztucznych składników.