KOCE / KOKONY

Koce i kokony sprawdzą się na co dzień, a w szczególności zimą. Dlatego też przygotowaliśmy wyjątkową ofertę koców i kokonów wykonanych z wełny merino, która tworzy odpowiednie warunki do spania dla niemowląt. Nie bez powodu wybraliśmy daną wełnę jako główny materiał tekstyliów. Albowiem to jeden z tych niegryzących materiałów o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. Co więcej wełniane koce i kokony zapewniają wysoką przewiewność, odprowadzają pot, grzeją w zimę a chłodzą latem.


Jakie koce i kokony są idealne dla wrażliwej skóry dziecka?

Skóra dzieci jest wrażliwa na podrażnienia i skłonna do alergii, dlatego też nie możemy wybrać kocyka lub kokonu wykonanego z sztucznego tworzywa, bowiem nie tworzą komfortowych warunków do snu. Poza tym, kokony i koce dla niemowląt mają wiele zastosowań, przez co wiele rodziców decyduje się na ich zakup. Jeśli jesteś zainteresowany jednym z tego typu tekstyliów, to patrz tylko na te, które są wykonane z naturalnych materiałów, niezagrażających życiu i bezpieczeństwu dziecka.

Dobry przykład stanowi materiał - wełna merino o delikatnej, miękkiej i przyjemnej w dotyku strukturze. Doceniono ją ze względu na właściwości termoregulacyjne, dzięki którym pomaga chłodzić ciało w letnie, upalne dni i ogrzewać zimą. W efekcie wełniane koce i kokony mogą być stosowane bez przerwy przez cały rok.

Zalety wełnianych koców na zimę

Jak już wspomniano, wełniane kocyki są idealne do owijania niemowląt w chłodniejsze dni, by zatrzymać przy nich ciepło. Oprócz dobrej termoregulacji charakteryzuje je niezwykle ważna cyrkulacja powietrza oraz zdolność gromadzenia wilgoci i potu. To pozwala zapobiec wychłodzeniu i jednocześnie przegrzaniu podczas spania w łóżku, czy wózku na spacerze.

Bardzo często rodzice wykorzystują koce zamiast pościeli, by poprawić jakość snu swojego dziecka. Sprawdź zatem dostępne modele wełnianych koców w naszym sklepie Bebe Space i przygotuj się na nadchodzącą zimę.

Kokon jako bestseller dla niemowląt

Kokony niemowlęce to jedne z najpopularniejszych gadżetów do leżenia dla dzieci, które tworzą komfortowe warunki na każdą porę roku. Przyjmują dzisiaj wiele różnych form, a mianowicie mogą stanowić miękkie podłoże z materacem i wyższymi brzegami, bądź koc z regulowanym wiązaniem czy zapięciem znajdującym u dołu. Oba rozwiązania uniemożliwiają wydostać się niemowlakowi - z tą różnicą, że pierwsza postać pełni rolę przenośnego miejsca do leżenia, a druga zastępuje funkcję ciepłej pościeli. Polecamy posiadać obie wersje kokonu, ponieważ będą ze sobą świetnie współgrać. Natomiast kocyk wiązany z jednej strony znacznie uprości owijanie dziecka.