KAPCIE

Dzieci warto przyzwyczajać od najmłodszych lat do chodzenia w butach, a idealnym do tego sposobem są kapcie, które nie będą zbytnio krępować stóp. W ten sposób unikniemy problemu niechęci niemowląt do noszenia obuwia w przyszłości. Oprócz tego kapcie skutecznie zapobiegną poślizgnięciu się podczas chodzenia lub biegania po domu, a także chronią delikatną skórę przed chłodem. Dla dziecka szczególnie polecamy kapcie dziecięce z owczej skóry, posiadające miękką podeszwę.


Od kiedy zakładać dziecku kapcie?

To kwestia sporna, lecz zwykle pierwszą przygodę z kapciami zaczynamy, gdy dziecko potrafi już jako tako chodzić. Wynika to z tego, że na swojej drodze może napotkać ostre przedmioty, które mogą skaleczyć jego delikatną stopę. Oprócz tego kapcie są nieocenioną pomocą jesienią i zimą, bowiem podłoga w domu nie jest taka przyjemna w dotyku, jak letnią porą. Dziecko chodząc po niej boso szybko odczuje chłód, dlatego też powinno się je wtedy obowiązkowo nałożyć.

Co więcej pozwalając małemu dziecku chodzić na zmianę boso lub w kapciach przyzwyczajamy je do noszenia butów. W ten sposób nie będziemy mieli w przyszłości problemów związanych z ich niechęcią do chodzenia w butach na zewnątrz.

Czy raczkujące dziecko potrzebuje kapci?

Jeśli chodzi o małe raczkujące dziecko, które jeszcze nie potrafi wstawać i chodzić - to faktycznie nie trzeba jeszcze kupować im kapci. Wystarczy założyć na jego stopy cieplejsze skarpetki do ochrony przed chłodną podłogą. Ponadto pod spodem powinny one posiadać specjalną warstwę antypoślizgową, aby mogły zapobiec przypadkowemu poślizgnięciu się na ziemi. Takie antypoślizgowe skarpetki dobrze radzą sobie w trakcie nauki wstawiania z podłogi.

Jak wybrać najlepsze kapcie dziecięce?

Wybierając kapcie dla dzieci musisz wziąć pod uwagę materiał wykonania, podeszwę, rozmiar i sam fason obuwia. Albowiem dziecko musi czuć się w kapciach swobodnie - tak jakby chodziło boso.

Wobec tego kapcie dziecięce muszą wyróżniać się wysoką elastycznością, lekkością i przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu stopy nie będą pocić się i przegrzewać nawet w lato. Najlepiej jak są wykonane z naturalnej skóry, gdyż zapewnia ona ogrzanie zmarzniętych stóp w zimę a ochłodzenie latem.