KAFTANIKI

Masz problem z przebieraniem swojej pociechy? W takim wypadku wypróbuj ubranko w formie kaftanika, które posiada boczne wiązanie typu kimono lub zapięcie na zatrzaski. Polecamy oba rozwiązania, gdyż bez problemu dopasują się do budowy ciała niemowlaka i zapewnią mu swobodny ruch. Dzięki szerokiej ofercie kaftaników możesz wybrać model, który będzie zachwycał kolorem i wzorem całą rodzinę.


Czym jest kaftanik niemowlęcy?

Kaftaniki niemowlęce to najprościej mówiąc ubrania w postaci bluzek z długim rękawem i wygodnym zapięciem na napy, guziki lub wiązanie. Stanowią jedno z podstawowych elementów górnej części garderoby dziecka, które można dowolnie łączyć z niemal wszystkimi ubraniami.

Kaftanik niemowlęcy przyjmuje dziś wiele form, a mianowicie może posiadać zapięcie na środku albo z boku, przez co niekiedy przypomina body o kroju kopertowym. Jednakże nie posiada ich charakterystycznego zapięcia w kroku do podtrzymywania pieluchy. Doceniono go ze względu na fakt, iż kaftanik można ubierać osobno, bądź łączyć z wieloma innymi ubraniami.

Zastosowanie kaftaników niemowlęcych

Tak naprawdę, kaftaniki można używać w roli bielizny, podstawowej bazy stroju czy nawet okrycia wierzchniego. Stąd też cechuje je niezwykła wielofunkcyjność, dzięki czemu już nie raz uratowały rodziców z opresji, gdy nie mieli pojęcia, w co ubrać swoje dziecko.

Bardzo często wykorzystuje się je jako okrycie wierzchnie, ponieważ znakomicie chronią ubrania przed zabrudzeniem w trakcie jedzenia czy zabawy na świeżym powietrzu. W dodatku umożliwiają szybko zdjąć zabrudzone ubranie, a reszta pozostaje czysta. W efekcie nie trzeba całkowicie rozbierać dziecko i tym samym oszczędzamy cenny czas. Pełni również funkcję bluzy, którą można założyć zarówno do snu, jak i na spacer. Albowiem są wykonane z miękkiej i przewiewnej bawełny oraz nie krępują w żaden sposób ruchów niemowlaka.

Z czym łączyć kaftaniki dla niemowląt?

Jak już wspomnieliśmy, kaftanik można założyć na dowolną piżamę (śpiochy, półśpiochy, body i pajacyk), aby było dziecku cieplej. Oprócz tego będą tworzyć praktyczne, komfortowe i estetyczne połączenie z różnymi bluzkami, podkoszulkami, spodniami, spódnicami, a także rajstopami.

Metoda noszenia kaftaników niemowlęcych zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Dlatego też każdy rodzic powinien posiadać w swoim domu przynajmniej parę sztuk takiej uniwersalnej bluzki bez konieczności wciągania jej przez głowę.