GRZECHOTKI

Grzechotki to doskonałe zabawki do słuchania dla najmłodszych, które pozwalają poznawać pierwsze dźwięki. Taka forma zabawy pozytywnie wpływa na rozwój sensoryczny niemowlaka i skutecznie przyciąga jego uwagę. Dlatego też przygotowaliśmy w naszej ofercie grzechotki o różnej fakturze, materiale, kształcie, kolorze, a także mniejszym lub większym nasileniu dźwięku. Oprócz tego posiadamy warianty, które zawierają dodatkowo elementy do gryzienia - dzięki czemu pełnią jednocześnie dwie funkcję gryzaka i wydobywania dźwięków.


Czym jest i do czego służy grzechotka?

Grzechotka to niewielki przedmiot do zabawy dla niemowląt, który składa się z kilku elementów. Jej konstrukcja zwykle opiera się na rączce i poruszających się elementach, wytwarzających dźwięk przy stukaniu. Przede wszystkim ma ona na celu pobudzić zmysł słuchu dziecka oraz rozwijać motorykę, wskutek trzymania grzechotki w dłoni i machania nią.

To jednak nie wszystko, a mianowicie grzechotki posiadają atrakcyjny wygląd, który wpływa na ich wzrok a różna faktura sprawia, że stymuluje zmysł dotyku. W efekcie skutecznie zachęcają niemowlęta do zabawy i potrafią zająć je w łóżeczku, foteliku czy wózku na dłużej.

Jak wybrać idealną grzechotkę dla niemowlaka?

Bardzo ważne jest, aby grzechotka dla niemowlaka nie była zbyt głośna, lecz wydawała subtelne dźwięki np. stukania. Dobrym przykładem stanowią drewniane modele, których elementy przy poruszaniu grzechotką stukają o siebie wydając przyjemny dźwięk. Oprócz tego zwróć uwagę na to, czy grzechotka jest zaprojektowana w taki sposób, by dziecko mogło ją wygodnie chwycić w dłoni. W ten sposób będzie ona otwierać dłoń dziecka i prawidłowo stymulować rozwój motoryki.

Warto zaznaczyć, że grzechotki to rodzaj zabawek, które dzieci biorą do buzi i gryzą. Dlatego też powinno się starannie dobrać grzechotkę w oparciu o jej materiał. Taka grzechotka powinna być wykonana z czystego materiału pozbawionego sztucznych substancji, chemikaliów i lakierów. Dobrym wyjściem w tej sytuacji jest wariant z dodatkową funkcjonalnością gryzaka, dzięki czemu będzie służyć dziecku 2w1 jako - grzechotka i gryzak podczas okresu ząbkowania.

Zamiast grzechotki można użyć zabawkę aktywizującą

Jeśli Twoje dziecko jeszcze nie potrafi trzymać przedmiotów, to warto najpierw przygotować dla noworodków wiszące zabawki aktywizujące do łóżeczka, fotelika lub wózka. To właśnie one pomagają na wczesnym etapie życia pozytywnie wpływać na ich rozwój i najważniejsze zmysły. Charakteryzują się kontrastującymi barwami, ciekawym wyglądem i małymi figurkami z dzwoneczkami w środku.

Zawieszając taką zabawkę aktywizującą na ramie łóżeczka dziecko obserwuje i nasłuchuje dźwięki w momencie jej poruszenia. Można ją zawiesić bliżej niemowlaka, dzięki czemu będzie mógł sam trącić figurki wymachując rękoma w różne strony.