KAUCZUKOWE

Szukasz idealnego gryzaka dla niemowląt, który sprawdzi się w okresie ząbkowania? W takim wypadku postaw na gryzak kauczukowy, posiadający odpowiednią strukturę do masowania dziąseł. Jego naturalne wykonanie z kauczuku zapewnia pełne bezpieczeństwo, a jego powierzchnia jest niezwykle łatwa w czyszczeniu. Co więcej nasze modele gryzaków mają specjalny kształt, dzięki któremu docierają nawet do najgłębszych zakamarków jamy ustnej dziecka, by skutecznie zmniejszyć uczucie dyskomfortu.


Zalety kauczukowych gryzaków dla niemowląt i dzieci

Gryzaki muszą być w pełni bezpieczne, aby można było je dopuścić do wkładania dzieciom do buzi. Obecnie na rynku dostępne są one w 3 różnych odmianach - silikonowych, drewnianych i kauczukowych. Z czego te ostatnie stały się najbardziej popularne wśród rodziców. Dlaczego? Dlatego, że są wykonane z naturalnego surowca bez sztucznych substancji oraz jego powierzchnia sprawia, że rodzice mniej martwią się o odrywające się elementy, na skutek nacisku.

Warto zaznaczyć, że kauczukowe gryzaki mogą mieć dowolny kształt, fakturę z wypustkami i kolor, przez co niemal natychmiast stają się ulubioną zabawką dla niemowląt, którą bez obaw mogą gryźć i ssać. W dodatku pozwalają z łatwością zachować higienę, ponieważ całą powierzchnię gryzaka można regularnie wyparzać lub myć w wodzie z dodatkiem substancji myjących.

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo dziecka przy użyciu gryzaka kauczukowego

Każde małe dziecko podczas zabawy bierze różnego rodzaju przedmioty do buzi. Stąd też warto posiadać zabawki w formie bezpiecznego gryzaka np. grzechotki, piłeczki, zawieszki, bransoletki czy misia, aby wspomagał jednocześnie rozwój jego zmysłów (wzroku i słuchu).

Gryzaki przyjmują dziś naprawdę dowolne kształty, dzięki czemu będą stanowić jedną z pierwszych zabawek, która zajmie dziecko i tym samym wspomoże przetrwać nieznośny okres ząbkowania. Z kolei, jeśli chodzi o zarazki i infekcje to gryzaki kauczukowe dostarczają niezwykle higieniczne rozwiązanie, pozwalające systematycznie dbać o zachowanie czystej powierzchni bez bakterii.

Gryzak kauczukowy a jego skuteczność w okresie ząbkowania

Gryzak kauczukowy w przeciwieństwie do gryzaka drewnianego posiada bardziej miękką i elastyczną powierzchnię, która lepiej nadaje się do masowania rozpulchnionych dziąseł. Mianowicie, gdy zaczynają pojawiać się pierwsze zęby dzieci wolą gryźć miękkie przedmioty.

Co więcej gryzaki kauczukowe charakteryzują się dodatkowymi wypustkami na powierzchni, które doskonale stymulują dziąsła, działając przeciwbólowo i przyśpieszając wzrost zębów. Natomiast w sytuacji pojawienia się obrzęków w jamie ustnej wiele modeli gryzaków z kauczuku umożliwia ukoić je za pomocą zimna, poprzez włożenie przedmiotu na jakiś czas do lodówki, by powierzchnia stała się wystarczająco chłodna.