Gra Karciana A la Cuisine – W kuchni Londji®

Gra karciana marki Londji – A la Cuisine W kuchni.

PEWNEGO RAZU… roztargniony szef kuchni stracił składniki potrzebne do ugotowania potraw na cały dzień. Pomóż szefowi kuchni znaleźć warzywa, rośliny strączkowe, ryby, makaron … Pośpiesz się, pospiesz się, bo ciągle przybywa osób, które zamawiają obiady!

Liczba graczy: od 3 do 6

Wiek gracza: od 7 lat

Czas trwania każdej gry: 15 minut

W zestawie: 80 kart: 17 kart z przepisami i 63 karty składników

99,00 

Na stanie

Dodaj do listy życzeń

CEL GRY

Przygotuj przepisy tak, aby zdobyć maksymalną liczbę punktów.

Aby przygotować dobrze potrawę, musisz mieć kartę przepisu i wszystkie karty składników konieczne do przygotowania potrawy.

GRA

Jeden z graczy wciela się w menadżera restauracji. Każdy gracz otrzymuje 7 kart, rozdanych rewersem do dołu, przedstawiających KUCHNIA ZAMKNIĘTA. Następnie na środku stołu kładzie się 9 kart odkrytych w układzie kwadratu. Pozostałe karty kładzie się zakryte na stosie. Teraz menedżer krzyczy „KUCHNIA OTWARTA!”, A gracze mogą spojrzeć na swoją 7 karty i zabrać się do pracy. Możesz zamienić karty, które masz na ręce, na karty które są na środku stołu. Możesz to robić tyle razy, ile chcesz, ale zawsze jeden po drugim. Więc jeśli chcesz wziąć kartę z kwadratu w na środku stołu, musisz zostawić jedną ze swoich kart na swoim miejscu. Możesz zamienić karty przepisów na karty składników i odwrotnie. Ale szybko! Ktoś może wziąć kartę, której potrzebujesz!

Kiedy gracz ma kartę przepisu i wszystkie składniki niezbędne do jej wykonania, krzyczy: „À LA CUISINE!”. Te karty są następnie odkładane na bok i kontynuuje grę z kartami, które gracz zostawił na ręce.

Kiedy gracz nie chce żadnej z kart na środku stołu, może powiedzieć „KUCHNIA ZAMKNIĘTA!” i odkładać karty zakryte na stół, tak aby były widoczne po stronie ZAMKNIĘTEJ KUCHNI.

Można ponownie podnieść swoje karty, “otwierając ponownie kuchnię”, kiedy tylko potrzebujesz. Musisz tylko wyczuć, kiedy szybko “zamknąć kuchnię”, niech to będzie dobra strategia na wygraną. Kiedy wszyscy gracze oprócz jednego mają położyli swoje karty na stole stroną KUCHNIA ZAMKNIĘTA do góry przerwy. Menadżer bierze 9 kart ze środka stołu i umieszcza je na dole stosu.

Teraz pora sprawdzić, czy przepisy, które zostały przygotowane w trakcie gra była przestrzegana poprawnie. Jeśli nie są poprawne, gracz musi ponownie podnieś swoje karty. Jeśli są poprawne, gracz zatrzymuje karty gotowy przepis na ostateczne obliczenie. Menedżer rozdaje tyle kart, ile konieczne, aby każdy gracz ponownie miał 7 kart w ręku, a następnie kładzie 9 kart odkrytych na środku stołu. Kiedy kierownik krzyczy „KUCHNIA OTWARTA!”, Gra uruchamia się ponownie.

KONIEC GRY

Kiedy w stosie nie ma już kart, a kuchnia zamyka się ostatni raz – gra się skończyła. Gracze sumują wartości całej receptury wypełnionej karty. Gracz, który uzyska najwyższy wynik, wygrywa

grę.

Czasami w ostatniej rundzie brakuje kart do rozdania dla graczy po 7 sztuk i po 9 sztuk na stole, ale nie martw się. Najpierw rozdaj karty graczy, a następnie umieść dowolną liczbę kart na środku stołu. W tej ostatniej rundzie gracze mogą wymieniać się kartami.

Oto gra, w której dziecko:

– Trenuje obserwację i umiejętności zapamiętywania

– Rozwija koncentrację

– Zachęca do zdefiniowania strategii

– Pomaga nauczyć się podejmować decyzje, aby osiągnąć swoje cele

– Uczy Cię o świecie gastronomii oraz o jedzeniu i żywieniu

 

  • Wiek: od 7 do 105 lat
  • Ilość kart: 80 szt
  • Materiał: Karton
  • Opakowanie Solidne pudełko kartonowe
  • Wymiary karty: 8 x 12 cm
  • Rozmiar pudełka: 11 x 14 x 3 cm
Marka