ELEMENTY WYPOSAŻENIA

Specjalnie dla rodziców kompletujących wyprawkę dla noworodka przygotowaliśmy szeroki katalog, zawierający podstawowe elementy wyposażenia pokoju dziecięcego, takie jak praktyczne meble, zabawki dla chłopców i dziewcząt, dekoracje oraz inne przydatne akcesoria. Dzięki tym elementom stworzysz funkcjonalne pomieszczenie o wyjątkowym wystroju, który zachwyci zarówno dziecko, jak i gości. Z kolei zastosowane ozdoby będą pozytywnie wpływać na rozwój niemowlaka, rozwijając jego zmysły poznawcze.


Czy warto przygotować pokój dziecięcy przed porodem?

Oczywiście, że tak. W momencie, gdy niemowlę przyjdzie na świat rodzice będą mieli masę roboty i spraw na głowie, dlatego też skończony pokój dziecięcy z pełnym wyposażeniem pozwoli odjąć im zmartwień. Co więcej przygotowane wyposażenie usprawni i przyśpieszy większość obowiązków, związanych z opieką nad noworodkiem.

Najlepiej rozpocząć planowanie i kompletowanie wyprawki krok po kroku w trzecim trymeście, kiedy miną mdłości i kobieta nie czuje się ociężała. Poza tym, w tym okresie znamy już płeć dziecka, dzięki czemu możemy wybrać produkty w odpowiedniej kolorystyce dopasowanej do płci.

Jakie elementy powinny znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym?

W każdym pokoju dziecięcym powinno bez dwóch zdań znaleźć się łóżko, kołyska, przewijak, karuzela, mata do zabawy i zabawki, gniazdko, plakaty oraz meble, w których przechowywane będą ubranka i pozostałe akcesoria do opieki.

Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, takie jak obrazy, plakaty, przytulanki i wiszące karuzele to odgrywają one istotną rolę w zainteresowaniu niemowlaka w łóżku. Albowiem ich wygląd bawi noworodka i stymuluje jego rozwój. Wobec tego rodzice przy wyborze wyposażenia powinni zwrócić uwagę nie tylko na praktyczność, lecz też walory estetyczne.

Organizery z przegródkami - skończ z bałaganem w pokoiku swojego dziecka

Chaos i bałagan nie pomoże w zachowaniu estetyki pokoju dziecięcego. Ponadto porozrzucane przedmioty, kosmetyki i zabawki znacznie utrudniają rodzicom znalezienie odpowiedniej rzeczy, która jest im w danej chwili potrzebna. Stąd też zalecamy wstawić do pokoju kilka szafek z szufladami, w których będzie można posegregować produkty do opieki.

Jeśli pokój jest mały i nie mieści się w nim zbyt wiele szafek, to wystarczy zainwestować w wiszące organizery z przegródkami. To bardzo dobry pomysł, który uratował już nie raz rodziców z opresji, gdy ich dziecko zaczęło płakać za swoją ulubioną zabawką. Organizery nie zabierają dużo miejsca na ścianie, a nawet mogą być używane w środku szuflad lub większych szaf do rozdzielenia drobnych akcesoriów.