DZIECKO

Z kolei dla trochę starszych dzieci przygotowaliśmy pokaźną kolekcję zabawek w postaci instrumentów muzycznych, drewnianych narzędzi, lalek, jeździków i aut, łopatek i wiaderek do piasku, gier zręcznościowych czy pacynek. Te i inne dostępne zabawki w naszym sklepie BEBE SPACE pomogą Ci zadbać o prawidłowy rozwój i edukację swojego dziecka. Co więcej każda zabawka w przedstawionej ofercie została wykonana z certyfikowanych materiałów i surowców, niezagrażających jego zdrowiu.


Za jakimi zabawkami przepadają przedszkolaki?

Dzieci wraz z wiekiem zaczynają szukać większych wyzwań, dlatego też wolą zabawki, które są trudniejsze w rozwiązywaniu i wymagają większych umiejętności. W ten sposób nie znudzą się szybko podczas zabawy i stymulują umysł, co ma dodatkowo pozytywny wpływ na ich rozwój. Wobec tego przedszkolaki interesują się różnymi układankami, książkami z ciekawą fabułą, lalkami, pacynkami i kukiełkami do odgrywania ról, klockami, plasteliną czy innymi artykułami plastycznymi, pomagającymi tworzyć ich własne arcydzieła.

Gwarantujemy, że dziecko dostając taki przedmiot będzie bardziej skore do zabawy, niż z prostymi puzzlami dla niemowląt, wiszącymi karuzelami, gryzakami czy grzechotkami, z których już dawno wyrosło.

Zabawki odpowiednie dla dzieci w wieku szkolnym

Dla starszych dzieci uczęszczających do szkoły dobrym rozwiązaniem są zabawki, które uczą poprzez zabawę. Dzięki temu mogą podczas zabawy otrzymać sporą dawkę wiedzy o otaczającym świecie, co pomoże im na późniejszym etapie edukacji. Ponadto oprócz gier skupiających się na teorii warto zadbać o przedmioty, pomagające rozwijać nowe umiejętności, w tym zdolności manualne, zręczność i wzmocnienie koordynacji ruchowej.

Na uwagę zasługują książki do nauki czytania i pisania, klocki, kolorowanki, trudniejsze puzzle, sprzęty sportowe czy interaktywne gry, które zadają dzieciom zagadki i pytania. Pamiętaj szczególnie o sprzęcie sportowym, gdyż pozwala zająć dziecko będące na świeżym powietrzu. Z całą pewnością przyda się jakaś piłka, hulajnoga, rower, materac, koło do pływania, paletki, sanki i inne przedmioty.

Jakie produkty do zabawy wybrać dla dziewczynek i chłopców?

Obecnie dużo katalogów zabawek dla dzieci w sklepach dzieli się na dział dziewcząt i chłopców, aby łatwiej było znaleźć produkt, który trafi w gust swojego dziecka. Prym u dziewczynek w każdym wieku niezmiennie wiodą lalki i akcesoria związane z ich zabawą np. domki, wózki, nosidełka i ubrania dla lalek. Z kolei chłopcy doskonale odnajdują się przy mniejszych lub większych pojazdach samochodowych i klockach.

Oczywiście taki podział nie uniemożliwia nam wybrać pojazdu czy klocków dla dziewczyn i odwrotnie. Tu chodzi tylko i wyłącznie o bezpieczny wybór prezentu dla dziecka w zależności od płci. Z tej racji, doskonałym pomysłem są zabawki o uniwersalnym charakterze, a mianowicie książek, sprzętu sportowego, pluszaków, instrumentów muzycznych czy gier planszowych.