DO WÓZKA

Niemowlę leżące wózku można zainteresować różnego rodzaju przywieszkami, łańcuchami, gryzakami i pałąkami, które wyglądają jak zwierzęta, owoce, warzywa, pojazdy, gwiazdy, czy nawet instrumenty muzyczne. Wybór takich zabawek do wózka jest wbrew pozorom duży, więc bez problemu znajdą Państwo tutaj idealny przedmiot do przymocowania do budki gondoli. Pamiętaj wisząca zabawka z pewnością uspokoi i wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka podczas długiego spaceru.


Dlaczego warto zabrać do wózka zabawkę?

Pierwsze spacery na zewnątrz będą dla niemowlęcia nowym doświadczeniem, więc może się ono wydawać niespokojne i zestresowane całą sytuacją. Dlatego też warto przygotować wózek w taki sposób, aby mogło się zrelaksować i skupić się na beztroskiej zabawie. Poza tym, długie spacery szybko nudzą się niemowlakowi, przez co chce wracać natychmiast do domu. Na szczęście doczepiając zabawki do wózka możemy temu zapobiec, gdyż obserwowanie poruszających się elementów o ciekawym kształcie wywołuje na jego twarzy uśmiech, a droga tym samym staje się o wiele przyjemniejsza. Ponadto taka zabawka stymuluje jednocześnie zmysł wzroku, słuchu i dotyku.

Jakie zabawki nadają się do wózka?

Nie masz pojęcia, co umili spacer Twojego dziecka w wózku? Oczywiście, że zabawki np. przytulanka, do której może się przytulić. Jednakże dzieci bardzo często zrzucają ją z wózka, więc lepiej sprawdzają się wiszące przedmioty, które można łatwo przyczepić do materiału za pomocą specjalnego zapięcia. Są one bardziej higieniczne, gdyż nie mają kontaktu z brudną ziemią. Oprócz tego w każdej chwili można odpiąć tego rodzaju zabawkę i podać niemowlakowi bezpośrednio do ręki.

Dobrym przykładem takiej zabawki są kolorowe zawieszki i łańcuszki, które mogą przyjmować dowolną postać m.in maskotki, drewnianych koralików, pozytywki, karuzeli, spirali czy nawet gryzaka. Znajdują zastosowanie w łóżeczku, foteliku lub bujaczku dziecięcym, aby niemowlę mogło obserwować grzechoczące o siebie elementy, stymulujące jego zmysły.

Co charakteryzuje dobrą zawieszkę dla niemowląt?

Dobre zawieszki i łańcuszki łączą w sobie 3 cechy - bezpieczeństwo, ciekawość i wygodę. Oznacza to, że zabawki te są miękkie i pozbawione ostrych krawędzi, posiadają intensywne kolory, ciekawe kształty, dodatkowe funkcje (np. wydają dźwięk), nie mogą być ani za małe ani za duże, a co ważniejsze umożliwiają wygodne trzymanie przedmiotu w dłoni.

Pamiętaj, że dzieci lubią brać tego typu rzeczy do buzi, więc zwróć szczególną uwagę na materiał wykonania zabawki do wózka. Dobrym rozwiązaniem są drewniane zawieszki i łańcuszki, które pozbawione są toksycznych substancji i posiadają niezbędne certyfikaty.

Natomiast w okresie ząbkowania wymień zwykłą zawieszkę na model z gryzakiem, dzięki czemu podróże o wiele bardziej znośne i niemowlę nie będzie odczuwać mocnego dyskomfortu w okresie ząbkowania.