DO PIASKU

Zabawy w piaskownicy przynoszą dzieciom duży ubaw, dlatego też przygotuj specjalne zabawki do piasku (łopatki, grabki, wiaderka, sitka i różnego rodzaju foremki), które umożliwią im stworzyć prawdziwe cuda. Taki zestaw można z powodzeniem zabrać ze sobą na plażę, basen lub ogród, dzięki czemu dziecko będzie mógło zająć się budowlą dużego zamku z tunelami, wypełnionymi wodą. Zebraliśmy tutaj kolorowe zabawki do piasku, które są wykonane w całości z bezpiecznych materiałów np. bioplastiku, czy nawet tworzyw uzyskanych z recyklingu.


Czy warto zabierać swoje dziecko do piaskownicy?

Oczywiście, że tak. Piaskownica to miejsce, w którym zbiera się wiele dzieci w różnym przedziale wiekowym. W ten sposób dziecko może poznać nowe osoby i łatwo nawiązać kontakt ze swoimi rówieśnikami, przez co w przyszłości będzie mu łatwiej zdobywać przyjaciół. Oprócz tego w piaskownicy znajduje się tona piasku do zabawy, a obok nich stoją zjeżdżalnie, drabinki i innego rodzaju atrakcje.

Niemniej jednak to piasek zajmuje najwięcej uwagi i pochłania dziecko nawet na parę godzin budując zamki, mosty, babki czy kopiąc głębokie tunele. Takie twórcze zajęcie rozwija kreatywność, wyobraźnię, zmysł przestrzeni, wzmacnia mięśnie, pobudza zmysł dotyku, a także ćwiczy prawidłowy chwyt i trzymanie przedmiotów w dłoni. Natomiast kontakt z innymi dziećmi sprzyja nauce dobrej współpracy lub rywalizacji.

Wyjazdy nad morze/jezioro tylko z zabawkami do piasku

Wybierając się wraz ze swoim dzieckiem na wakacje nad morze lub jezioro koniecznie powinno się zabrać zabawki do piasku, gdyż na plaży będzie go od groma. Poza tym, dzieci szybko się nudzą, więc same pluskanie w wodzie może mu nie wystarczyć. Z tej racji rodzice muszą być przygotowani na taką ewentualność i zapewnić mu kolejną atrakcję.

Co więcej takie zabawki do piasku będą znacznie praktyczniejsze, niż inne zestawy zabawek plażowych. Albowiem zestaw składający się z łopatki, wiaderka, sitka, grabek i foremek zajmuje mało miejsca w torbie i jest lekki. Dzięki czemu można go łatwo przetransportować w podróży oraz nie zapominajmy o tym, że dostarcza dziecku nieograniczone możliwości tworzenia własnych dzieł z piasku.

Jakie zabawki przydadzą się do piasku?

Jak już wspomnieliśmy, podstawowy zestaw zabawek do zabawy w piasku składa się z łopatki, grabek, foremek, sitka i wiaderka. W niektórych z nich znajduje się jeszcze konewka, mała taczka ogrodowa, młynek czy koparka. Jednakże są one dodatkowymi akcesoriami, bez których dziecko może się obejść. Dobrze jest za to kupić zestaw z kilkoma foremkami o różnych kształtach, gdyż pozwolą stworzyć na piasku ciekawe formy, na skutek czego inne dzieci będą chętniej podchodzić, by pożyczyć określony wariant foremki. 

Ciekawe rozwiązanie stanowi kompaktowa, przenośna piaskownica przeznaczona do stawiania na prywatnym balkonie, tarasie lub ogrodzie. Wystarczy wsypać do niej piasek a dziecko otrzyma nowe miejsce w domu do zabawy. Tego rodzaju piaskownice dostępne są bez problemu w sklepach z artykułami dziecięcymi.