DO GOTOWANIA

Jeśli Twoje dziecko jest zainteresowane kuchnią i gotowaniem to pomyśl nad tego typu zabawkami, które właśnie imitują sprzęt kuchenny. Dzięki zabawkom do gotowania będzie mogło naśladować rodziców w kuchni, czy nawet bawić się w dom, rozwijając swoją wyobraźnię. Ponadto warto zaznaczyć, że poprzez taką zabawę dziecko lepiej zaczyna rozumieć zakres swoich obowiązków. Dlatego też to idealny rodzaj zabawek dla dziecka w wieku 2 lat +.


Stwórz kuchnię dla swojego dziecka

Dobrym pomysłem jest zrobienie w pokoju zabaw miejsca na kącik do zabawy w dom, w tym przede wszystkim imitację kuchni. W tym miejscu powinny znajdować się zabawki w formie mebli, urządzeń i akcesoriów do gotowania, dzięki czemu dziecko będzie mogło naśladować swoich rodziców podczas przygotowania posiłków. To da mu poczucie, że robi coś bardzo ważnego i jednocześnie zacznie postrzegać obowiązki domowe za czynność, która sprawia przyjemność. Taka forma zabawy potrafi na długo zająć dzieci i co ważniejsze przynosi ze sobą wiele korzyści w procesie nauki obowiązków oraz kompetencji społecznych.

Nauka obowiązków poprzez zabawę gotowania

Naśladowanie swoich rodziców to naturalna rzecz u dzieci. Co więcej warto im to ułatwić, przygotowując zabawki związane z kuchnią, gotowaniem i samym jedzeniem. Zwłaszcza, że są to przedmioty, które będą pomagać im nauczyć się samodzielności, a nawet rozwijać pasję i wyobraźnie poprzez wymyślanie rozmaitych historii.

Co więcej rodzice na zasadzie zabawy mogą z łatwością przekazać swoim dzieciom ważne obowiązki i wytłumaczyć, na czym one dokładnie polegają. W ten sposób dzieci chętniej słuchają i wchłaniają nową porcję wiedzy, na skutek czego zaczynają odpowiednio postrzegać odpowiedzialność, dotyczącą konkretnych obowiązków.

Poza tym gotowanie sprawia, że dziecko odczuwa dumę ze stworzonego, wymyślonego dania. To pozwala pozytywnie wpłynąć na jego poczucie własnej wartości. Kto wie? Może Twoje dziecko tak bardzo zainteresuje się kuchnią, że w przyszłości zostanie sławnym kucharzem.

Jakie zabawki do gotowania znajdziesz w naszym sklepie?

Aby wyposażyć dziecięcy kącik do gotowania potrzebne Ci będą różnego rodzaju naczynia do zabawy, sprzęt AGD, zabawkowe jedzenie i meble kuchenne. Wszystko to znajdziesz w naszym sklepie Bebe Space z artykułami dziecięcymi, gdyż dobrze wiemy, jak dużo frajdy daje dzieciom naśladowanie dorosłych. Dzięki zabawkowej kuchence, czajnikowi, patelni, mikserze, foremkach do pieczenia, komplecie garnków, talerzy, filiżanek i sztućców dzieci nauczą się być szefem kuchni, a także organizować przyjęcia w swoim domu.