CZAPKI

Ochrona przed słońcem jest bardzo ważna dla małych dzieci, dlatego też czapki są niezbędnym elementem stroju do noszenia na zewnątrz. Jednak mają one też inne zadanie, a mianowicie chronić przed mrozem i stanowią uroczą ozdobę. W zależności od pory roku czapki dzieli się na różne modele, które mniej lub więcej zakrywają główkę malucha. Do najpopularniejszych czapek zaliczamy beanies, bonetki, kapelusze, kominiarki, turbany i zwykłe wiązane kroje. Sprawdź cały katalog i wybierz konkretny model.


Po co zakładać dziecku czapkę?

Czapka to cenny element garderoby każdego dziecka, gdyż pełni rolę ochronnego okrycia głowy przed chłodem i słońcem oraz jednocześnie uzupełnia dowolną stylizację na wiosnę, lato, jesień lub zimę. Okrycie na głowę zakrywa przede wszystkim uszy, które są wrażliwe na niskie temperatury, wiatr i przeciąg. W efekcie noszenie czapki zapobiega nadmiernej utracie ciepła i tym samym przeziębieniu.

Pomocne okazują się również chusty na głowę, bowiem stanowią ciekawą alternatywę dla czapek dla dziewczynek i chłopców w letnim sezonie. Cechuje je uniwersalny charakter i co ważniejsze pozwalają uniknąć oparzenia skóry.

Od czego zależy wybór czapki?

Wybór czapki dziecięcej zależy oczywiście od panującej pory roku. W cieplejsze dni naszą uwagę zwracają modele wykonane z cienkich tkanin, w których głowa się w nich nie przegrzewa a wystarczająco chroni przed silniejszym wiatrem i promieniami słonecznymi. Z kolei zimą wybieramy ciepłe czapki z grubszego materiału, dzięki czemu doskonale utrzymują ciepło nawet przy ujemnych temperaturach.

Warto także zastanowić się nad czapką z podszewką, ponieważ tego rodzaju produkty zapewniają wygodę i komfort noszenia. Mianowicie są delikatniejsze, przez co sam kontakt ze skórą na głowie i włosami jest znacznie przyjemniejszy.

Dostępne rodzaje czapek dla dzieci i niemowląt

W naszym sklepie Bebe Space znajdziesz wiele czapek dziecięcych o różnym fasonie, kolorze, wzorze i materiale, dzięki czemu każdy znajdzie modny wariant idealny na konkretną porę roku. Aby ułatwić Państwu znalezienie odpowiedniej czapki dziecięcej podzieliliśmy katalog na 6 kategorii - beanies, bonetki, kapelusze, kominiarki, turbany i wiązane. Sprawdź, zatem nasze propozycje od renomowanych firm, produkujących nakrycia głowy z pełną starannością, tak by nie okazały się zbyt ciasne i nie spadały na oczy.