BUJACZKI, GNIAZDKA I PRZEWIJAKI

Wygodny leżak w formie gniazdka lub bujaczka pozwoli Ci zapewnić dziecku spokojny sen i odpoczynek w ciągu dnia. Oba rodzaje sprawdzą się rewelacyjnie w momencie, gdy trzeba uspokoić niemowlaka albo uwolnić ręce, by zająć się innym obowiązkami w domu. Oprócz tego w przedstawionym katalogu znajdziesz przewijaki, które są niezastąpioną pomocą dla rodziców podczas każdej zmiany pieluchy.


Dodaj do wyprawki leżaczek bujaczek dla dziecka

Bujaczek będzie jednym z ulubionych miejsc, w którym niemowlę będzie chciało leżeć i spędzać swój wolny czas przy odpoczynku, spaniu czy zabawie. Wynika to z tego, że dziecko ma wyżej położoną głowę, przez co posiada lepszy punkt widzenia na otaczający go świat, niż w płaskim łóżeczku. Poza tym, wykonuje kołyszące ruchy, które sprzyjają jego zasypianiu i uspokojeniu się po ataku płaczu.

Z tej racji bujaczki stały się dziś nieocenioną pomocą w wychowaniu noworodka. Warto zaznaczyć, że oprócz nauki samodzielnego zasypiania, wspomagają one rozwijać równowagę i koordynację ruchową ciała, gdyż rytmiczne poruszanie w przód i w tył pobudza układ przedsionkowy.

W naszym sklepie znajdziesz wyjątkowe modele tego rodzaju leżaków o ergonomicznym kształcie zaprojektowanym w bliskiej współpracy z pediatrami. Dzięki temu posiadają prawidłowe podparcie dla pleców i głowy, a ich materiał siedziska idealnie dopasowuje się do całego ciała niemowlęcia, rozkładając równomiernie jego masę. W dodatku bujaczki charakteryzują się aż 3 różnymi stopniami nachylenia, by móc dopasować je do odpowiedniej czynności - zabawy, odpoczynku i snu.

Czy gniazdka są potrzebne dziecku?

Innym potrzebnym elementem wyprawki jest gniazdko lub inaczej kokon niemowlęcy, który pełni rolę wygodnego i miękkiego legowiska z podwyższonymi bokami. Taka budowa sprawia, że dziecko czuje się w nim bezpiecznie tak, jak w brzuchu u mamy. W efekcie jest w nim zrelaksowane i wyciszone.

W przeciwieństwie do łóżeczka można je z łatwością przenosić w dowolne miejsce w domu, bądź zabrać ze sobą w podróż. Co więcej kładąc gniazdko na łóżku lub kanapie mamy pewność, że dziecko samo nie sturla się, gdyż jego boki mu to uniemożliwiają. Kokon można również kłaść na podłodze, przy czym grubszy materiał doskonale izoluje chłodną ziemię od ciała.

Przewijak w wyprawce noworodka - po co?

Nie można także zapomnieć o przewijaku, który traktuje się jako niezbędną część wyposażenia pokoju dla dziecka. Przewijak to pewnego rodzaju mebel służący do sprawnego, bezpiecznego i higienicznego przewijania noworodka. Zapewnia bowiem komfortową powierzchnię z materacem i podwyższonymi bokami, które zabezpieczają dziecko przed zsunięciem.

Przede wszystkim warto podkreślić, że takie specjalnie wyznaczone miejsce zapobiega przed przypadkowym zabrudzeniem kanapy lub łóżka. A powiedzmy sobie szczerze, że przy wymianie pełnej pieluszki często zdarza się, iż dziecko drugi raz załatwi się na naszych oczach. Wobec tego przewijak jest błogosławieństwem przy przewijaniu niemowląt, ale też przebieraniu, pielęgnacji skóry i wycieraniu po kąpieli.