BUCIKI NIECHODKI

Nim dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki powinno się przyzwyczajać je do noszenia bucików. W tym celu właśnie powstały buciki niechodki, które skutecznie ochronią stópki niemowlęcia przed chłodem i nie tylko. Są one niezbędne przy wyjściu na spacer z dzieckiem, aby jego stopy nie zmarzły. Co więcej sprawdzają się dobrze przy nauce chodzenia, gdyż są zaprojektowane z myślą o dobru delikatnych stópek niemowląt. Sprawdź dostępne modele bucików niechodków w naszym sklepie.


Czy warto zakładać buty nim dziecko zacznie chodzić?

Jeszcze przed samą nauką chodzenia warto nakładać na stopy miękkie buty zwane niechodki, które przyzwyczają niemowlę do obuwia i estetycznie dopełniają wyjściowy strój. Poza tym, pozwalają ochronić znacznie skuteczniej przed zimnem, gdy wychodzimy z dzieckiem na spacer. Nie zsuwają się ze stóp tak jak skarpetki, a przede wszystkim są lekkie i elastyczne, dzięki czemu dzieci prawie ich nie wyczuwają.

Oczywiście jak najczęściej zostawiaj bose stopy w pierwszych miesiącach życia dziecka, ale w przypadku wyjścia na zewnątrz i nauki chodzenia pamiętaj o założeniu mu odpowiednich butów ochronnych.

Co to niechodki?

Niechodki to specjalny rodzaj obuwia, który służy jedynie ochronie stóp przed chłodem i wilgocią. Uszyte są z miękkiego i elastycznego materiału, przez co stanowią doskonałą alternatywę dla zsuwających się skarpetek. Często bywają określane jako kapcie, gdyż mogą być stosowane na co dzień w domu, bądź dowolne wyjście na świeże powietrze.

Warto zaznaczyć, że otulone w kocyk dzieci na spacerze powinny posiadać na stopach niechodki, ponieważ niemowlęce stopy szybko się wychładzają, na skutek panujących niskich temperatur. Dzięki nim można zatem stworzyć komfortowe warunki w gondoli, wózku spacerowym czy nawet foteliku samochodowym.

Czym kierować się przy wyborze butów niechodki?

Wybierając obuwie typu niechodki kieruj się ich materiałem, jakością wykonania, sposobem zakładania i zdejmowania, elastycznością, lekkością a przede wszystkim rozmiarem. Pierwsze buty nie powinny być bowiem sztywne i ciężkie, ponieważ mogą wtedy zbyt mocno obciążać stopy niemowlęcia.

Unikaj również sztucznych materiałów, które mogłyby podrażniać delikatną skórę i powodować nadmierne pocenie się. Natomiast wsuwane lub zapinane na rzepy warianty niechodków dla niemowląt pozwolą uniknąć kłopotliwych sytuacji związanych z zakładaniem/zdejmowaniem wiązanych butów.