BLUZY / BLUZKI

Chyba każdy rodzic lubi stroić swoje małe dziecko, dlatego też przygotowaliśmy szeroki katalog bluzek i bluz z bawełny organicznej zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Bluzki i bluzy to komfortowe ubrania na chłodniejsze dni. Często stanowią główne ukrycie wierzchnie albo jedną z warstw stroju na cebulkę. Sprawdź nasze propozycje ubranek w postaci bluzek i bluz z kapturem lub bez, które będą tworzyć kompletny outfit ze spodniami czy spódniczką.


Bluzy i bluzki jako podstawowy element górnej garderoby dziecka

Jednym z głównych elementów górnej garderoby starszego dziecka powinny być bluzy i bluzki, które znakomicie sprawdzają się podczas chłodniejszych dni w okresie przejściowym. To właśnie one chronią przed zimnem i dobrze utrzymują ciepło ciała. Poza tym, mogą być dowolnie łączone ze spodniami, legginsami i spódnicami tworząc kompletny strój do wyjścia na zewnątrz. Oba rodzaje ubrań dostępne są o różnym fasonie, kolorze, rozmiarze czy modnym wzorze dla dziewcząt i chłopców. Sprawdź sam, przeglądając przygotowany przez nas katalog.

Wybierz bluzę z kapturem dla dziewczynki lub chłopca

Bluza z kapturem wkładana przez głowę lub zapinana na suwak to wygodniejszy element stroju, który może stanowić zarówno podstawę stroju, jak i dodatkową warstwę w roli okrycia wierzchniego. Dzięki temu dzieci mogą zakładać bluzę wychodząc rano na spacer lub do szkoły, a w momencie, gdy temperatura się podniesie zdjąć, aby się nie przegrzać.

Z kolei kaptur to praktyczny dodatek, który chroni głowę dziecka i włosy przed niespodziewanymi opadami deszczu. Bluzy dziecięce gwarantują zatem wysoki komfort noszenia i jednocześnie dbają o modny wygląd.

Z czego powinna być wykonana bluzka dziecięca?

Bluzki dziecięce to natomiast lżejszy typ ubrania, który nie posiada kaptura. Pełnią one jeden z filarów garderoby przeznaczony do tworzenia wielu stylizacji, w tym strojów na wiosnę, lato, jesień i zimę. W cieplejsze dni wybiera się bluzki z krótkim rękawem, a chłodniejsze z długim. Warto zaznaczyć, że często stanowią element ubrania na cebulkę przy połączeniu cieplejszej kurtki, płaszcza czy bluzy.

Jeśli chodzi o materiał to bluzki dla dzieci powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów bez chemikaliów. Dobrze spisują się dziś warianty z miękkiej i przewiewnej bawełny organicznej, gdyż zapewniają odpowiednią wentylację i pełną swobodę ruchów.