BASENY / ZRASZACZE

Serdecznie zapraszamy do naszej oferty basenów i zraszaczy, dzięki którym zamienisz swój prywatny ogród, balkon czy podwórko w wyjątkowy park wodny dla dzieci. Dzięki nim dziecko będzie mogło w lato pluskać się z zabawkami w wodzie, co przyniesie mu wielką frajdę. Co więcej takie dmuchane baseny można zabierać ze sobą na wyjazdy nad morze lub jezioro, aby niemowlę mógło przyjemnie schłodzić ciało podczas upałów a zarazem mieć je pod stałą kontrolą.


Dlaczego warto kupić dmuchany basen?

Dmuchany basen to dobry sposób na uatrakcyjnienie dziecku zwykłego dnia w domu, czy na wyjeździe. To właśnie z jego pomocą dziecko przestaje się bać wody, ma pozytywny wpływ na zdolności motoryczne, rozwija zmysły i zwiększa jego odporność organizmu. Co więcej zapewnia nieocenioną pomoc podczas upałów, gdzie dziecko niezbyt dobrze je przyjmuje. W taki dzień wystarczy nadmuchać basen i napełnić go zimną wodą, a efekt przyjemnego ochłodzenia gwarantowany!

Oprócz wody można taki basen wypełnić kolorowymi kulkami, które zapewnią oryginalną formę rozrywki. Dzieci ukrywając się w kulkach czerpią wiele radości i chętnie rzucają nimi w dal. To pozwala ćwiczyć ich rzut, a tym samym zwiększają siłę mięśni.

Dmuchane baseny na plażę, odkryty basen, ogródek czy balkon

Baseny do dmuchania są przeznaczone do stawiania ich w dowolnym miejscu w Twoim domu, ogrodzie a także zabierania ze sobą na plażę. W ten sposób niemowlę, które nie potrafi jeszcze pływać i samodzielnie przebywać przy lądzie będzie mogło pluskać się bezpiecznie tuż przy kocu rodziców. Nie groźny będzie mu upał na plaży, gdyż dodatkowo rodzice będą mogli zasłonić dziecko parasolem, tworząc cień w miejscu basenu.

Z kolei letnią porą w mieście robi się nieprzyjemnie. Bycie w domu czy na zewnątrz nie robi różnicy, ale wykorzystując zabawki wodne można przynieść chwilę wytchnienia dzieciom i dorosłym. Polecamy szczególnie postawić taki basen na balkonie, a jeszcze lepiej w ogrodzie. Dzięki czemu dziecko będzie mogło biegać wokół domu i wskakiwać do zimnego basenu.

Na rynku dostępne są baseny w różnych wymiarach. Dla najmłodszych zalecamy wybrać te płytkie modele z zabawnymi kształtami i kolorową powierzchnią. W efekcie będziemy stymulować ich wzrok i inspirować do zabawy. Natomiast dla starszych dzieci można pokusić się o głębszy basen, w którym będą kąpać się wraz ze swoimi rodzicami.

Zraszacze jako dodatkowa atrakcja wodna dla dzieci

Inną formą zabawy obok wypełnionego basenu zapewniają zraszacze, które przyczepia się do zewnętrznego węża ogrodowego. Włączając wąż ogrodowy zraszacz wypuszcza delikatny strumień wodny, który pryska w różne strony. Taka atrakcja znakomicie skupia uwagę małego dziecka i zaczyna wokół niego biegać, ciesząc się chłodną bryzą w upalne dni. Co więcej strumień uderzając o ciało dostarcza mu pewnego rodzaju masaż i rozwija zmysł dotyku.

Zraszacze wodne to także dobra okazja, aby oswoić niemowlę z wodą. Najlepiej jak zraszacz przyjmuje kolorowy i zabawny kształt rośliny czy zwierzęcia, dzięki czemu chętniej podchodzi do tego typu zabawki w ogrodzie. Warto zaznaczyć, że jest on bezpieczniejszy, niż gdybyśmy użyli wody z tradycyjnego węża ogrodowego, ponieważ wytwarza on wyższe ciśnienie.