ARTYKUŁY PLASTYCZNE/KOLOROWANKI

Nic tak nie rozwija na wiele sposobów dziecka, jak artykuły plastyczne i kolorowanki. To właśnie dzięki nim dzieci uczą się chwytać kredki, flamastry i inne przedmioty pisarskie w dłoni. Poza tym, pisanie i rysowanie pobudza koordynację wzrokowo-ruchową. Stąd też artykuły plastyczne są niezastąpioną pomocą rodziców w zajęciu swojego dziecka, gdy potrzebują chwili wolnego czasu. Warto podkreślić, że rysowanie i kolorowanie nie daje wyłącznie wiele radości, ale też pomaga przygotować dzieci do szkoły.


Dlaczego warto zachęcać niemowlę do malowania?

Oprócz klasycznych zabaw z klockami, autami czy lalkami warto zachęcić swoje dziecko do zwykłego malowania na białej kartce papieru. Malowanie pomoże rozwinąć jego wyobraźnię i kreatywność, by stworzyć własny kolorowy świat. Ponadto poprzez malowanie dzieci zarówno ćwiczą motorykę, jak i swoje zdolności manualne - kto wie, może właśnie Twoje dziecko odkryje w sobie duszę artysty.

Zamiast pustej kartki papieru możesz dać dziecku kolorowankę. To znakomity sposób na to, by dziecko nauczyło się rysować określone kształty, dobierać estetycznie kolory czy uspokoić emocje. Małe dzieci są tak pochłonięte kolorowankami, że potrafią nawet godzinami kolorować jedną ilustrację. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie pozmywać naczynia, zrobić pranie lub wykonać inne obowiązki domowe. Poza tym, kolorowanki są na tyle praktyczne, że można je zabrać ze sobą wszędzie np. do lekarza, by uspokoić dziecko podczas długiego czekania w poczekalni.

Czy kolorowanki sprawdzają się dla dzieci?

Kolorowanki jak najbardziej sprawdzają się dla dzieci niezależnie od ich wieku, czy też płci. Dobrze jest wprowadzić je od momentu, gdy dziecko potrafi chwytać kredki w dłoni. Podsuwając kolorowankę uczymy ich kształtu i rozpoznawania zwierząt, roślin oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Co więcej dużo kolorowanek opiera swoją zawartość o modne bajki dziecięce, dostarczając obrazki ich ulubionych postaci.

Warto zaznaczyć, że kolorowanki mają jeszcze inną bardzo ważną funkcję, a mianowicie zachęcają do świata nauki. Jak? Poprzez odkrywanie nowych rzeczy z rozmaitych dziedzin np. przyrody, kosmosu i wielu innych.

Rozwijaj kreatywność swojego dziecka za pomocą artykułów plastycznych

Oczywiście mówiąc o malowaniu i kolorowankach nie możemy zapomnieć o skompletowaniu zestawu artykułów plastycznych. Albowiem chęć dzieci do rysowania zależy między innymi właśnie od nich. Zauważ, że posiadając jedynie szary ołówek dziecko nie będzie zbyt chętne do rysowania swojego arcydzieła, bądź szybko się nim znudzi.

Duże znaczenie mają kolorowe zestawy kredek, flamastrów, farb, długopisów, naklejek i stempelków. Szeroki wybór artykułów zapewnia dziecku nieograniczone możliwości w tworzeniu, sprawiając ogromną przyjemność. Dlatego też skompletuj pełny zestaw artykułów plastycznych dla swojego dziecka a gwarantujemy, że rozwinie własne upodobania i poczucie estetyki.