MODU

Do aktywnej zabawy, podczas której dzieci będą mogły budować własne dzieła i jednocześnie rozwijać zdolności motoryczne - polecamy kreatywne klocki, piankowe półkule czy jeździki. Doskonałym przykładem stanowią duńskie produkty MODU wykonane z pianki EVA i ABS dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Co więcej linia tych zabawek jest często wykorzystywana jako narzędzie w terapii integracji sensorycznej i ćwiczeniach rozwojowych. Dlatego też warto sięgnąć właśnie po zabawki MODU dla dzieci od 0-6 lat.


Czym są klocki MODU?

Klocki MODU to wyjątkowy zestaw klocków od duńskiej firmy, która z myślą o zdrowym rozwoju dziecka stworzyła świetne narzędzia do ćwiczeń zdolności motorycznych i terapii integracji sensorycznej. Ich zestaw składa się z wielu elementów umożliwiających zbudować różne konstrukcje, w tym wieżę, deskę, stół, krzesło, jeździk czy nawet bujak. Dają zatem nieograniczone możliwości bez narzuconych sposobów rozwiązań, co pozwala rozwinąć wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Produkty MODU są wykonane ze specjalnej pianki, która jest niezwykle wytrzymała i przyjemna w dotyku. Oprócz tego pianka nie zawiera żadnych szkodliwych substancji i jest przeznaczona do bezpośredniego kontaktu z dziećmi.

Warto zaznaczyć, że klocki i inne elementy zestawu nie uszkodzą podłogi w domu, nawet podczas jeżdżenia czy popychania ich po ziemi w domu. Nie straszne są im zabrudzenia, gdyż bez obaw o piankę można myć je w zmywarce lub zwyczajnie nawilżoną ścierką z mydłem.

Korzystny wpływ klocków MODU

Mówiąc o klockach MODU nie mamy na myśli tradycyjnych kolorowych klocków, z których buduje się zamki, mury i wieże. W tym wypadku mamy do czynienia z kreatywnymi klockami rozwijającymi motorykę i sensorykę. Zbudowane przez nie narzędzia pomagają wykonywać dzieciom proste ćwiczenia, które mają pozytywny wpływ na koordynację ruchową, poczucie równowagi oraz umiejętność zachowania pionowej postawy podczas odpychania się nogą. W tym celu rodzice pomagają dziecku zbudować z klocków jeździk lub hulajnogę. Efekty zabaw z tego rodzaju klockami można zauważyć w trakcie nauki jazdy dziecka na prawdziwym rowerze, gdyż znacznie lepiej radzi sobie ono z zachowaniem równowagi.

Klocki MODU czyli idealny prezent dla dzieci w każdym wieku

Czy można zagwarantować jednocześnie dobrą zabawę i ćwiczenia dla rozwoju dziecka? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni zestaw klocków MODU dla niemowlęcia. Takie klocki są dobrym pomysłem na prezent na dowolną okazję, bowiem pozwalają na aktywną zabawę, poprzez którą dziecko będzie rozwijać zdolności motoryczne. Oprócz tego nie stanowią jednego rodzaju figury, lecz układając inaczej zestaw klocków można uzyskać zupełnie inną postać do zabaw, w tym jeździka, hulajnogi, deski i wielu innych przedmiotów.

Klocki MODU to zatem doskonały prezent promujący zdrowy styl życia. Pomagają uczyć dzieci podnosić głowę, przewracać się na boki, siadać raczkować, klękać, wstawać, chodzić i pchać.