INSTRUMENTY MUZYCZNE

Zabawki dla dzieci w postaci miniaturowych instrumentów muzycznych to prawdziwy hit i z całą pewnością nie wyjdzie z mody. Instrumenty muzyczne mają ponadczasowy charakter i nie nudzą się dzieciom. Wynika to z tego, że pozwalają one samodzielnie wydobywać dźwięki, tworząc nowe melodie. W efekcie rozwijają kreatywność i zdolności manualne, kto wie może Twoje dziecko będzie posiadało naturalny talent muzyczny. W naszym sklepie znajdziesz harmonijkę, cymbałki, pianino, gitarę, trójkąt, tamburyn, a także "bęben żebraka".


Czy muzyka jest ważna dla rozwoju dzieci?

Muzyka i poczucie rytmu jest niezwykle istotna z punktu rozwoju słuchu, a nawet sprawności fizycznej. Dlatego też rodzice nucą i śpiewają kołysanki swoim dzieciom już od pierwszych dniach życia. Można zauważyć, że dźwięk skutecznie zajmuje uwagę niemowlaka oraz uspokaja go, dzięki czemu znacznie łatwiej zasypia.

Poza tym, wszystkie przedmioty wydające dowolne dźwięki mają bezpośredni wpływ na przyszłe hobby, zainteresowania czy pasję. Kto wie, może Twoje dziecko urodzi się z wrodzonym talentem do muzyki? Warto dalej go rozwijać poprzez różne instrumenty muzyczne, pełniące rolę zabawek edukacyjnych.

Instrumenty muzyczne już od pierwszego roku życia

Niektóre zabawki w formie instrumentów muzycznych można zacząć kupować od pierwszego roku życia, lecz tylko te najprostsze w obsłudze, które mają na celu odkrywać dźwięki np. małe pluszowe pianina, marakasy i cymbałki. Największy wybór będziemy mieli wtedy, gdy dziecko skończy 3 lata. Mianowicie będzie mogło zacząć grać na instrumentach muzycznych, takich jak fortepian, gitara, bębenki, cymbałki, flet, tamburyn, trójkąt czy harmonijka. Warto zaznaczyć, że instrumenty muzyczne oprócz tego, że rozwijają rytm to zwiększają koordynację ruchową dzieci.

Z kolei od razu po narodzinach dobrze by było, gdyby niemowlę miało kontakt z pozytywką lub inną zabawką emitującą dźwięk. Mogą to być także subtelne szeleszczące i piszczące dźwięki, dzięki czemu szybciej oswoi się ze światem muzyki. A w momencie, kiedy będzie już umiało chwycić przedmiot w rączkę przychodzi czas na grzechotkę. Grzechota pozwoli mu samodzielnie wytworzyć dźwięk.

Szeroka gama instrumentów muzycznych dostępna w sklepie

W naszym asortymencie sklepu Bebe Space znajdziesz nie tylko zabawki emitujące zabawny dźwięk, ale też zwykłe instrumenty muzyczne, które pozwalają odkryć nuty, rozpoznawać dźwięki i uczyć rytmu przez zabawę. Rytm najlepiej nauczyć dziecko poprzez marakasy, tamburyn i bęben, natomiast do prostych utworów sprawdzi się pianino, cymbałki, gitara i harmonijka.