SANDAŁY

W naszym asortymencie obuwia znajdziesz wyprofilowane sandały niemowlęce, które będą stabilnie utrzymywać stopę za pomocą pasków. Tego rodzaju odkryte obuwie to must-have na lato, ponieważ stopa nie będzie się nadmiernie pocić i grzać pod wpływem upałów. Z myślą o potrzebach dzieci sprowadziliśmy wysokiej jakości sandałki wykonane w całości z wysokiej wodoodpornej skóry, dzięki czemu nawet bieganie na plaży przy brzegu nie jest im straszne. Zapewniamy szeroki wybór rozmiaru butów od 18 do 25.


Sandały dziecięce jako idealne obuwie na lato

Letnią porą dzieci potrzebują lżejszych butów, które zapewnią im pełną swobodę i przewiewność powietrza. Stąd też sandały stanowią najlepsze rozwiązanie w okresie upałów, gdyż odkrywają część stopy, dzięki czemu nie przegrzewa się ona podczas intensywnej pracy. Co więcej zapobiegają poceniu się i otarciom.

Warto zaznaczyć, że podczas wakacyjnych wypadów na plażę sandały gwarantują wygodę noszenia na piasku, gdyż jego nadmiar szybko z nich ucieka oraz umożliwiają sprawnie zdjąć i założyć buty dziecku.

Jak wybrać sandałki niemowlęce?

Kupując pierwsze sandały dla swojego dziecka zwróć uwagę na to, czy są w odpowiednim stopniu elastyczne i pozbawione zbędnych usztywnień. Ich podeszwa powinna zginać się we wszystkie strony, a także posiadać warstwę antypoślizgową, by zapobiec poślizgnięciu się na śliskiej powierzchni.

Kolejną ważną kwestią jest materiał, który nie będzie obcierać stóp dziecka i nie powodować alergii. Dlatego też najlepiej jest postawić na skórzane sandały, bowiem są one niezwykle trwałe, wodoodporne, przyjemne w dotyku i bezpieczne w kontakcie ze skórą niemowlaka.

Zalety sandałów dla niemowląt i dzieci

Sandały należą do grupy odkrytych butów, pozwalających stopie oddychać. Poza tym, doskonale dopasowują się do kształtu stopy, ponieważ posiadają regulowane zapięcie i paski. Ponadto wiele modeli wyposażonych jest w zabudowaną piętę, dzięki czemu utrzymują ją w jednej stabilnej pozycji.

Niezaprzeczalną zaletą sandałów jest to, że mają odkryte palce. Pozwala to zapobiec negatywnym skutkom, takim jak wzrastające paznokcie, zniekształcenia czy deformacje. Z kolei jej wkładka i podeszwa skutecznie chroni dziecko przed nierównym podłożem.