KURTKI

Jeśli szukasz idealnej kurtki lub bluzy dla noworodka urodzonego zimową porą, to powinieneś rozejrzeć się za miękkimi modelami wykonanymi z naturalnej wełny np. merino. Dlaczego? Dlatego, że wełna merino to doskonały materiał dla tego rodzaju okrycia wierzchniego. To właśnie ona chroni maluszka przed chłodem i wiatrem grzejąc odpowiednio jego ciało tak, aby się nie przegrzało. Wełniane kurtki i bluzy zapewniają dobrą przewiewność, odprowadzają pot a także są przyjemne w dotyku i elastyczne. W rezultacie idealnie przylegają do małego ciałka maleństwa.


Jaką wybrać kurtkę zimową dla dziecka?

Kurtki dziecięce to główne zabezpieczenie górnej części ciała, które ma za zadanie utrzymać ciepło w środku, chronić przed deszczem i śniegiem, a także zatrzymać każdy podmuch chłodnego wiatru. Dlatego też ich wybór jest niezwykle ważny przed nadejściem każdej zimy.

Dobra kurtka zimowa dla dzieci charakteryzuje się tym, że posiada ocieploną podszewkę, kaptur, regulowane ściągacze przy mankietach, dłuższy krój do połowy uda oraz wykonana jest z wiatroszczelnego i wodoodpornego materiału zewnętrznego. Ponadto nie powinna być zbyt ciasna ani ciężka, ponieważ to dość mocno obniża sam komfort noszenia kurtki.

Ciepłe wełniane bluzy dziecięce zamiast kurtek

Inną alternatywą dla dziecięcych kurtek są ciepłe bluzy uszyte z hipoalergicznej wełny merino, które wbrew pozorom wykazują właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu są w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Oprócz tego wełniane włókna są bardzo wytrzymałe, trwałe, pochłaniają duże ilości wilgoci i gwarantują wysoką przewiewność, zapobiegającą przegrzaniu się.

Z tej racji, wełniana bluza dziecięca może stanowić funkcjonalną kurtkę na okresy przejściowe. Natomiast przy silnych mrozach rodzice często wykorzystują ją w roli drugiej warstwy ubrania między bielizną a inną kurtką, bądź kombinezonem.

Kiedy przydają się bluzy z wełny merino?

Ciepłe wełniane bluzy dziecięce mogą tak naprawdę służyć jako okrycie wierzchnie przez cały rok. Pełnią rolę przejściowej kurtki zarówno w okresie wiosennym, jak i jesiennym, a zimą będą dobrą warstwą uzupełniającą pod inny zimowy model okrycia.

Poza tym, bluzę z wełny można złożyć do kompaktowych rozmiarów i schować w torbie, by nałożyć ją dziecku w momencie, gdy zacznie się robić chłodniej. To w szczególności przydaje się w przypadku rodzinnych wakacyjnych wyjazdów letnią porą.