KOMBINEZONY

Szukasz kombinezonu dla niemowlęcia na zimę? Dobrze trafiłeś! Sprowadziliśmy tutaj wełniane kombinezony wierzchnie, które nie podrażnią delikatnej skóry maluszka i co ważniejsze nie gryzą, tak jak inne. Wynika to z tego, że wybraliśmy modele wykonane ze specjalnej wełny merino o wyjątkowo przyjemnej fakturze. Ponadto maluszek w takim kombinezonie nie przegrzeje się, ponieważ sam materiał posiada właściwości termoregulacyjne, odprowadza pot na zewnątrz i jest przewiewny.


Co zakładać dzieciom na spacer?

Spacery na świeżym powietrzu pomagają hartować, budować odporność dziecka i dostarczają cenną dawkę witaminy D. Jednakże w chłodniejsze dni musimy szczególnie uważać, ponieważ dzieci są narażone na wyziębienie organizmu, prowadzące do infekcji, przeziębień i chorób. Dlatego też należy starannie ubrać swoje dziecko, by zapobiec wszelkiemu wyziębieniu i przegrzaniu. Największą trudność stanowią niemowlęta, bowiem nie potrafią powiedzieć, kiedy dokładnie zaczynają odczuwać zimno.

Obowiązkowymi elementami ubioru na zewnątrz są czapki, szaliki, rękawiczki, buty, kurtki i inne okrycia wierzchnie. Młodym rodzicom polecamy przede wszystkim kombinezony czyli jednoczęściowe stroje z zapięciem z przodu. Dzięki zapięciu są niezwykle łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, co z kolei pozwala znacznie zaoszczędzić czas przy wyjściu z domu.

W dodatku warto podkreślić, że kombinezony dziecięce wygodnie leżą na poszczególnych partiach ciała i ich materiał nie zsuwa się podczas gwałtownych ruchów. W efekcie nie musimy obawiać się o odkrycie pleców czy brzucha na zimnym powietrzu.

Atuty przebierania dziecko w kombinezon

Kombinezony dziecięce posiadają bardzo wiele zalet, które pozwalają nam kompleksowo zadbać o swoje dziecko. Jak już wspomnieliśmy, jednoczęściowy strój nie odkrywa wrażliwych części ciała podczas zabawy, a także zapewniają pełną swobodę ruchów. Poza tym, usprawnia proces przebierania niemowlaków i kilkulatków, ponieważ mają mniej elementów do założenia. To ma również pozytywny wpływ na zmianę pieluchy, gdy zachodzi taka potrzeba w trakcie spaceru.

Kolejnymi zaletami kombinezonu jest materiał, bowiem wykonane są ze starannie wybranych materiałów wykazujących właściwości termoregulacyjne, cyrkulacji powietrza oraz pochłaniania wilgoci i potu. Oprócz tego istnieje na rynku wiele różnych modeli, posiadających dodatkowe wodoodporne warstwy lub ocieplenia, kaptury, rękawiczki czy nawet stópki.

Jakie kombinezony dziecięce sprawdzają się przez cały rok?

Wybór kombinezonu dla dziecka nie musi być trudny, a mianowicie wystarczy wziąć pod uwagę warianty uszyte z ciepłej wełny merino, która nie będzie gryźć ani drapać w skórę. Jej wyjątkowe włókna nie pozwalają zarówno przegrzać, jak i wychłodzić się. Dzieje się tak między innymi dlatego, że wełna pozwala skórze oddychać oraz wchłania wilgoć do wnętrza, a następnie uwalnia ją na zewnątrz. W ten sposób włókna merino utrzymują tkaninę suchą w dotyku, czego nie możemy powiedzieć o klasycznej bawełnie.

W przypadku całorocznych kombinezonów dla dzieci warto postawić na modele z odwijanymi rękawami i nogawkami, ponieważ w zależności od pogody można dodatkowo zakładać rękawiczki i buty, bądź całkowicie z nich zrezygnować.