SZALIKI

Szalik to podstawowy element dziecięcego stroju zimowego, bez którego nie powinniśmy wybierać się na spacery. Doskonale chroni szyję a co z tym idzie i gardło przed chłodem, wiatrem oraz ujemnymi temperaturami. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Państwa szeroką ofertę szalików zarówno wiązanych, jak i zakładanych przez głowę w formie komina/golfu. Dzięki temu każdy rodzic znajdzie taki rodzaj, jaki będzie mu najbardziej odpowiadać. Warto zaznaczyć, że nasze szaliki są wykonane z hipoalergicznej wełny, która nie gryzie w szyję i gwarantuje dobrą przewiewność.


Dlaczego powinno się owijać szyję dziecka?

Szaliki powinny zawsze towarzyszyć dzieciom w okresie jesienno-zimowym, ponieważ chronią wolną przestrzeń między kurtką a ciałem. Dokładniej mówiąc, ich materiał owinięty szczelnie wokół szyi zabezpiecza gardło przed przewianiem i przemarznięciem, dzięki czemu możemy zapobiegać chorobom. Oprócz tego ciepłe szaliki mogą stanowić domowy sposób na ból gardła i chrypę, bowiem skutecznie ogrzewają poszczególne miejsce jak okład. Stąd też w każdej garderobie dziecka powinien znaleźć się przynajmniej jeden szalik, który można zabrać ze sobą na jesienne lub zimowe spacery na zewnątrz.

Jakie szaliki dobrze utrzymują ciepło przy szyi?

Szukając idealnego szalika dla swojego dziecka chcemy, aby zapewniał on bezpieczeństwo, wygodę i wysoki komfort termiczny. Biorąc pod uwagę te trzy czynniki powinniśmy wybrać wełniany szalik, który doskonale zabezpieczy dziecko przed chłodem, wiatrem i wilgocią gromadzącą się wokół jego ust, na skutek skroplonej pary wodnej. Wełna posiada nie tylko wysokie właściwości termoregulacyjne, ale też jest przewiewna, zapewnia skórze swobodnie oddychać i wchłania wilgoć do wnętrza swoich włókien, po czym wypuszcza ją na zewnątrz. Taki proces pozwala szybko wyschnąć szalikowi i nie kleić się nieprzyjemnie do skóry przy szyi.

W związku z tym, naszym Klientom strasznie polecamy szaliki dziecięce uszyte z tzw. wełny merino. Ich dodatkowym atutem jest miękka, delikatna, elastyczna i przyjemna w dotyku struktura, bez drapiących włókien.

Dlaczego kominy dziecięce cieszą się dużym uznaniem?

Minusem szalików jest to, że niepoprawnie założony wokół szyi szybko odkręca się i spada na ziemię, odsłaniając ciało. Dlatego też rodzice są zmuszeni do pilnowania i ciągłego poprawiania szalika, gdy dziecko grzecznie bawi się na świeżym powietrzu. Na szczęście jest na to inny sposób, a mianowicie można założyć zimowy komin z golfem zamiast szalika.

Kominy dziecięce wkładane są przez głowę na szyję, przez co nie trzeba ich w ogóle wiązać. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się w przypadku bardzo aktywnych dzieci, które długo biegają na zewnątrz. Warto zaznaczyć, że kominy znacznie przyśpieszają czas przebierania i rozbierania z ubrań, a brak luźnych końcówek nie przeszkadza podczas chodzenia. Decydując się na zimowy komin dziecięcy proponujemy także wybrać model wykonany w całości z wełny.