RĘKAWICZKI

W zimę nie zapomnij o założeniu niemowlakowi rękawiczek bez palców na sznurku lub bez, które skutecznie ochronią przed chłodem i nie będą zbyt ciasne. Najlepiej sprawdzą się wełniane rękawiczki z niegryzącej faktury o właściwościach termoregulacyjnych, dlatego też sprowadziliśmy wyłącznie takie modele do naszego asortymentu sklepu. Znajdziesz tutaj produkty ze starannie wyselekcjonowanych marek, które faktycznie z pełną dbałością o zdrowie malucha stworzyli wyjątkowo delikatne akcesoria zimowe.


Czy niemowlę powinno nosić rękawiczki?

Rękawiczki to obowiązkowy element ubioru na zimę, ponieważ dłonie u dzieci są szczególnie narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Wiatr, deszcz, śnieg i mróz prowadzą do wychłodzenia organizmu, ale też suchości, podrażnienia i pękania skóry. Na całe szczęście zaprojektowano specjalne rękawiczki dla dzieci w każdym wieku, dzięki czemu możemy skutecznie zabezpieczyć ich skórę na spacerze.

W przypadku najmłodszych sprawa noszenia rękawiczek jest nieco bardziej problematyczna, bowiem trzeba wybrać taką parę, która nie będzie w żaden sposób przeszkadzała niemowlakowi. Poza tym, nie powinny sprawiać problemów przy przebieraniu dziecka. Idealny przykład stanowią pełne rękawiczki bez palców na sznurku.

Co charakteryzuje parę rękawiczek odpowiednich dla niemowląt?

Pełne rękawiczki bez palców to specjalny rodzaj rękawiczek na zimę dedykowany dla niemowlaków. W nich dzieci czują się wygodne i nie uciskają drobnych palców. Wykonane są z elastycznych materiałów, dzięki czemu mogą rozciągnąć się do większego rozmiaru dłoni. Zwykle każda para połączona jest sznurkiem, który służy do przeciągnięcia przez rękawy kombinezonu. Ten element pozwala nam zapobiec zgubieniu jednej rękawiczki podczas spaceru.

Natomiast, gdy dziecko trochę podrośnie może zacząć nosić jednopalczaste rękawiczki z osobnym miejscem na kciuka. W ten sposób mają trochę większą kontrolę nad dotykaniem i badaniem otoczenia. W naszym sklepie Bebe Space przygotowaliśmy tego rodzaju rękawiczki w trzech standardowych rozmiarach: 1-2 y, 3-4 y i 5-6 y.

Jakie rękawiczki nie podrażnią dziecięcej skóry?

Oprócz kroju rękawiczek należy zwrócić szczególną uwagę na materiał wykonania, gdyż mają one bliski kontakt z gołą skórą. W efekcie sztuczne tkaniny często wywołują podrażnienia, alergie oraz sprawiają, że ręka dziecka poci się z przegrzania. Z tej racji popularni producenci artykułów dla dzieci stosują do produkcji swoich rękawiczek naturalne materiały, takie jak bawełna czy wełna.

W zimę jesteśmy zwolennikami wełnianych par do zabezpieczenia dłoni u niemowląt. Znakomicie spełniają się w nawet przy największych mrozach, zapobiegając przegrzaniu i przepoceniu się. Termoregulacyjna wełna ma za zadanie utrzymywać optymalną temperaturę dostosowaną do otoczenia, wchłaniać duże ilości wilgoci i pozwalać skórze swobodnie oddychać. To wszystko dba o zachowanie maksymalnego komfortu termicznego.