KOSMETYKI

Dzieci spędzają bardzo dużo czasu na zewnątrz bawiąc się w różne gry i zabawy. Niestety same nie myślą o zastosowaniu preparatów chroniących je przed promieniami słonecznymi, owadami czy kleszczami. Dlatego też to rola rodzica, aby pilnować swoje dziecko i nakładać na nie różnego rodzaju kosmetyki, które stworzą warstwę ochronną na delikatnej skórze. Z tej racji każdy rodzic podczas wyjazdów wakacyjnych lub zwykłych spacerów powinien posiadać w swojej torbie krem z filtrem, spray na owady i żel na ukąszenia.


Niezbędne kosmetyki dla dzieci na wakacyjny wyjazd

Podczas wakacyjnych wyjazdów należy spakować dla dziecka kilka niezbędnych kosmetyków, które pomogą nam odpowiednio zadbać o jego skórę. Oprócz środków higienicznych, takich jak mydło, emulsja do mycia, żel, szampon, oliwka czy balsam powinny znaleźć się również środki przeciw owadom i filtry przeciwsłoneczne. To właśnie one pomogą stworzyć ochronną warstwę, która będzie utrzymywać się przez parę godzin na skórze. W efekcie dzieci będą stale chronione przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i nieznośnymi owadami, żyjącymi w lesie.

Krem z filtrem czyli must-have na plaże i w góry

Kremy z wysokim filtrem SPF to obowiązkowy kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej torbie zarówno na planowany wypoczynek w góry, jak i nad wodę. W obu przypadkach dzieci są mocno narażone na działanie promieni słonecznych, co może doprowadzić do uszkodzeń i oparzeń skóry.

Najlepiej, aby preparat przeciwsłoneczny dla dziecka miał wysoki poziom ochrony SPF 50+ oraz był wodoodporny i łatwy w aplikacji, ponieważ przy długiej ekspozycji na słońcu, należy kilka razy nałożyć nową warstwę na skórę w ciągu dnia. Dobrym rozwiązaniem stanowią preparaty w sprayu i mgiełki.

Przygotuj się na każdą ewentualność - ukąszenia owadów

W lato następuje wzmożone ryzyko ukąszeń i użądleń przez owady u dzieci, dlatego też stosowanie środków odstraszających w tym okresie jest takie ważne. Czy to zwykły spacer po parku, lesie czy dłuższy wakacyjny wyjazd rodzice powinni mieć pod ręką taki specyfik.

Oprócz tego, istotną rolę odgrywają kosmetyki o właściwościach kojących, łagodzących, przeciwbólowych i chłodzących, gdyż ugryzienia poszczególnych owadów mogą powodować silny świąd, rumień, obrzęk i ból. Wobec tego bądź gotowy na każdą ewentualność, by móc udzielić pierwszej pomocy swojemu dziecku.