KIMONA

Body o kroju kimona jest niezwykle praktyczne dla rodziców i samego noworodka, gdyż posiada boczne zapięcie, które ułatwia ubranie/zdjęcie ubranka. Poza tym, nie narusza ono podstawowej struktury, dzięki czemu dalej idealnie dopasowuje się do ciała malca i podtrzymuje pieluszkę. Można na nie również zakładać inne ubranka typu spodnie, legginsy czy spódniczki. Z własnego doświadczenia szczególnie polecamy tego rodzaju body na wyprawkę dla każdego maluszka.


Co charakteryzuje kimono dziecięce?

Body o kroju kimona są charakterystycznie zapinane na nakładkę, co przyśpiesza i usprawnia ubranie niemowlaka w jednoczęściowy strój. Doskonale sprawdza się w przypadku świeżo upieczonych rodziców, którzy nie mają wprawy w zakładaniu ubrań dziecku.

Kimono niemowlęce dostępne jest dzisiaj w wielu różnych wariantach, a mianowicie mogą posiadać boczne zapięcia na napy lub sznurek. Oba rozwiązania są praktyczne i zapewniają pełną swobodę ruchów małego dziecka. Jednakże wielu rodziców poleca dziś modele zapinane na napy, ponieważ lepiej zapobiegają przypadkowemu odpięciu się.

Zalety stosowania kimona niemowlęcego

Kimono niemowlęce to nic innego, jak body o kopertowym kroju rozpinanym z przodu, po jego całej długości. To właśnie ono ma za zadanie stabilnie podtrzymywać pieluchę, zapobiegać jej zabrudzeniu, chronić ciało przed chłodem i zapewniać wygodę noszenia podczas codziennych zabaw. Warto zaznaczyć, że dobrze zakrywają plecy i brzuch oraz nie podwijają się do góry, tak jak zwykła podkoszulka wsadzona w spodnie. Dzięki temu znacznie skuteczniej chronią niemowlę przed przeziębieniem, wskutek wyziębienia organizmu.

Czym kierować się przy wyborze body dla niemowlaka?

Podczas zakupów body dla niemowlaka zwróć uwagę na sposób zapięcia całego stroju, gdyż dolne i boczne zapięcie ma bardzo duży wpływ na jego sprawne użytkownie. Końcówki do wiązania mogą sprawiać problem z samoistnym rozwiązaniem, bądź pojawieniem się supła. Z kolei bezniklowe napy są proste w użyciu dla niewprawionych rodziców i niezwykle dobrze trzymają cały materiał w trakcie nieskrępowanych ruchów dziecka.

Jako że body bardzo często odgrywa rolę piżamy, bielizny i podkoszulki powinno się wybrać strój uszyty z delikatnego materiału opatrzonego certyfikatem bezpieczeństwa. Tylko tak będziemy mieć pewność, że ubranie nie podrażni wrażliwej skóry niemowlaka i nie wywoła alergii. Z tej racji większość producentów odzieży dziecięcej wykorzystuje między innymi bawełnę organiczną, wełnę, jedwab, modal czy elastan.