KAPELUSZE

Letnią porą najlepiej sprawdzają się kapelusze dziecięce, gdyż skutecznie chronią głowę przed upałem i promieniowaniem słonecznym. Nie pozwalają zatem dziecku przegrzać się i nie przeszkadzają w jego zabawie. Przybierają różną postać, a mianowicie mogą posiadać rondko, daszek lub wiązanie pod szyi. Co więcej większość z nich posiada dodatkowo filtr UV, który został nałożony na materiał w czasie produkcji. Nasze kapelusze dla dzieci i niemowląt z pewnością przyciągną Waszą uwagę.


Kiedy sprawdzają się kapelusze dla dzieci?

Kapelusze dziecięce to idealne nakrycie głowy na wiosnę i lato, kiedy mamy do czynienia z pełnym słońcem na świeżym powietrzu. Dobrze wiemy, że nadmierna ilość promieni słonecznych szkodzi zdrowiu dziecka, dlatego też zawsze powinno się zakładać lekką czapkę na jego głowę. Do tej grupy czapek dziecięcych należą właśnie kapelusze wiązane, z rondem lub z daszkiem. Poza skuteczną ochroną przed promieniowaniem oferują modny wygląd, który ożywia stylizację małego dziecka.

Na jaki kapelusz dziecięcy warto zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o letnie kapelusze dla dzieci i niemowląt to ich głównym zadaniem jest ochrona głowy przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem. Wobec tego taki kapelusz powinien posiadać rondo, zakrywające twarz i uszy. Oprócz tego wypada by miał wiązanie pod brodą, gdyż zapobiegnie ono zdmuchnięciu kapelusza przez wiatr podczas zabawy.

Kolejną ważną kwestią jest filtr UV, który nanosi się na kapelusz za pomocą specjalnej warstwy materiału w trakcie produkcji. Oczywiście takie kapelusze przeciwsłoneczne z filtrem UV są droższe od zwykłych modeli kapeluszów, ale zapewniają niezawodną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Najlepiej jak taki kapelusz zawiera filtr o najwyższym współczynniku ochrony UPF 50+.

Z jakiego materiału powinien być wykonany kapelusz przeciwsłoneczny?

Letnią porą zakładanie czapki może być problematyczne z punktu widzenia przegrzania i przepocenia głowy. Dlatego też wybierając kapelusz pamiętaj, aby był wykonany z naturalnych materiałów np. bawełny, pozwalającej skórze oddychać. Dobrym rozwiązaniem są także modele uszyte z poliestru z recyklingu i poliamidu, bowiem będą dobrze chronić przed deszczem czy wiatrem. W ten sposób noszenie kapeluszy nie będzie stanowiło żadnego problemu i tym samym będą gwarantować wysoki komfort noszenia.