KUBKI NIEWYSYPKI

Twoje dziecko jest na tyle duże, że zaczyna jeść stałe potrawy i przekąski? W takim wypadku potrzebny Ci będzie kubek niewysypek, który pozwoli zapanować nad bałaganem. Jak? Poprzez specjalną pokrywę zapobiegającą rozsypywaniu się pokarmu po podłodze. To właśnie z jego pomocą dziecko nauczy się samodzielności, wyciągając swoją dłonią pokarm wtedy, gdy tylko będzie głodne. Wkładając do kubka słomkę może on posłużyć nawet jako naczynie do pokarmów w płynie.


Czym są kubki niewysypki?

Kubki niewysypki to specjalny rodzaj kubka, który posiada zaprojektowaną pokrywę zamykającą pokarm w jego wnętrzu. Aby wyjąć jedzenie ze środka nie trzeba całkowicie odkręcać pokrywki, lecz wystarczy włożyć dłoń przez jej nacięcie. Pod wpływem lekkiego nacisku dłoni pokrywa odgina się i tworzy wolną drogę do chwycenia suchej przekąski. W ten sposób dziecko wyciąga pojedynczo daną przekąskę, nie rozsypując pozostałej części poza ścianki kubka.

Zalety kubka niewysypka

Kubek z pokrywą zapobiegającą rozsypywaniu się pokarmu przynosi wiele zalet zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Albowiem wyjadanie przekąsek z kubka skutecznie absorbuje uwagę dziecka na dłuższy czas, usprawnia jego motorykę i pomaga ćwiczyć palce przy wyciąganiu smakołyków.

Z kolei rodzice nie muszą się już więcej martwić o sprzątanie rozsypanego jedzenia po łóżku, kanapie i podłodze. Kubek niewysypek doskonale sprawdza się nawet przy wyjściu z dzieckiem na spacer, ponieważ można go bez obaw spakować z pełną zawartością do plecaka lub torebki. Warto zaznaczyć, że nie stanowi on żadnego problemu w czyszczeniu i dosypywaniu nowych przekąsek do jego wnętrza.

Kubek niewysypek idealny na przekąski i suchy pokarm

Ten rodzaj kubka to odpowiedź na butelki i kubki niekapki, które mają za zadanie chronić pokarm w płynie przed rozlaniem. Producenci akcesoriów do karmienia dla dzieci stworzyli, więc kubek niewysypek przeznaczony do suchych pokarmów i stał się on absolutnym trendem w ostatnich latach. Dzięki niemu dziecko otrzymuje łatwy dostęp do jedzenia, które po wyciągnięciu trafia zwykle prosto do buzi, a nie leci na podłogę. W efekcie dzieci po nie udanej próbie wyciągnięcia jedzenia z miski nie muszą podnosić przekąsek z brudnej ziemi. To znacznie zwiększa higieniczny aspekt wychowania dziecka.

Nie trzeba też się martwić o jego zranienie w dłoń, ponieważ pokrywa kubka jest wykonana z miękkiego i elastycznego materiału np. silikonu. A jej nacięcie na środku pokrywy ma zaokrąglone krawędzie.

Ponadto to doskonały sposób na wprowadzenie zdrowych przekąsek do diety dziecka, poprzez wymieszanie w środku różnych owoców i warzyw. Metoda niespodzianki będzie dla niego ciekawym doświadczeniem.