SZTUĆCE

Silikonowe sztućce o gładkich krawędziach pomogą Ci zadbać o komfort dziecka podczas samodzielnego posiłku. To właśnie one zapewniają pełne bezpieczeństwo i pozwalają nauczyć dziecko samodzielnie nakładać jedzenie we własnym tempie. Co więcej posiadamy łyżki, widelce i noże w przeróżnych kolorach, dzięki czemu niemowlę chętniej chce chwytać za sztućce leżące na stole. Zapewniają zatem doskonałą formę nauki poprzez zabawę!


Dlaczego sztućce przydadzą się w wyprawce niemowlaka?

Bardzo ważnym okresem w życiu każdego dziecka bywa moment nabycia umiejętności samodzielnego jedzenia. Jednakże do jego nauki nie wykorzystuje się zwykłych sztućców, lecz specjalnie zaprojektowanych elementów pod kątem ergonomii i bezpieczeństwa niemowląt. To właśnie z nimi możesz rozpocząć naukę bez obaw o zranienie dziecka, dlatego też są wręcz niezbędne.

Poza tym sztućce dziecięce charakteryzują się przyjemnym dla oka designem, który jest dobrze postrzegany przez niemowlęta. Dzięki temu pozytywnie wpływają na ich zmysły i rozwój, zamieniając naukę jedzenia w wyjątkową zabawę.

Z czego powinny być wykonane łyżki, widelce i noże dla niemowląt?

Sztućce dla niemowląt powinny być wykonane z bezpiecznego tworzywa np. silikonu, który nie będzie zbyt ciężki dla małych rąk. Co więcej ich krawędzie muszą być zaokrąglone i gładkie, gdyż ostre końce mogłyby przerwać ciągłość naskórka. Warto zaznaczyć, że zestawy sztućców dla takich dzieci są o wiele mniejsze od zwykłych.

W naszym sklepie bez problemu znajdziesz sztućce odpowiadające właśnie tym wymaganiom, ale nie tylko. Posiadamy bowiem łyżki, widelce i noże o atrakcyjnym wyglądzie, a mianowicie przyjmują żywe kolory i ciekawe kształty przy uchwycie. W rezultacie dziecko samo będzie chciało chwytać za przygotowane sztućce.

Kiedy można dać dziecku sztućce?

Tak naprawdę, zestaw sztućców powinniśmy przygotować po ukończeniu 6 miesiąca życia, ponieważ to wtedy zaczyna się podawać dzieciom pierwsze pokarmy w postaci papkowej konsystencji. Wobec tego przyda się do tego kolorowa łyżka, która nie zrobi malcowi krzywdy, podczas gdy zacznie się wiercić w miejscu.

Natomiast nieco później między 9 a 12 miesiącem życia dziecko będzie starało się samodzielnie jeść, dostosowując swoje zdolności motoryczne do sztućców. Ponadto takie sztućce mogą służyć także trochę starszemu dziecku, gdyż są o wiele bezpieczniejsze.