SZTUĆCE

Silikonowe sztućce o gładkich krawędziach pomogą Ci zadbać o komfort maleństwa podczas samodzielnego posiłku. To właśnie one zapewniają mu pełne bezpieczeństwo i pozwalają nauczyć się nakładać jedzenie we własnym tempie. Co więcej posiadamy łyżeczki, widelce i nożyki w przeróżnych kolorach, dzięki czemu niemowlę chętniej chce chwycić za sztućce na stole. Zapewniają zatem doskonałą formę nauki poprzez zabawę!


Dlaczego sztućce przydadzą się w wyprawce niemowlaka?

Bardzo ważnym okresem w życiu każdego dziecka bywa moment nabycia umiejętności samodzielnego jedzenia. Jednakże do jego nauki nie wykorzystuje się zwykłych sztućców, lecz specjalnie zaprojektowanych elementów pod kątem ergonomii i bezpieczeństwa niemowląt. To właśnie z nimi możesz rozpocząć naukę bez obaw o zranienie swojego dziecka, dlatego też są wręcz niezbędne.

Poza tym sztućce dla dzieci charakteryzują się przyjemnym dla oka designem, który jest dobrze postrzegany przez niemowlęta. Dzięki czemu pozytywnie wpływają na ich zmysły i rozwój, zamieniając naukę jedzenia w wyjątkową zabawę.

Z czego powinny być wykonane łyżki, widelce i noże dla niemowląt?

Sztućce dla niemowląt powinny być wykonane z bezpiecznego tworzywa np. silikonu, który nie będzie zbyt ciężki dla małych rączek. Co więcej ich krawędzie muszą być zaokrąglone i gładkie, gdyż ostre końce mogłyby w jakiś sposób skaleczyć malca. Warto zaznaczyć, że zestawy sztućców dla takich dzieci są o wiele mniejsze od zwykłych.

W naszym sklepie bez problemu znajdziesz sztućce odpowiadające właśnie tym wymaganiom, ale nie tylko. Posiadamy bowiem łyżki, widelce i noże o atrakcyjnym wyglądzie, a mianowicie przyjmują żywe kolory i ciekawe kształty przy rączkach. W rezultacie dziecko samo będzie chciało chwytać za przygotowane sztućce.

Kiedy można dać dziecku sztućce?

Tak naprawdę, zestaw sztućców powinniśmy przygotować po ukończeniu 6 miesiąca życia, ponieważ to wtedy zaczyna się podawać maleństwu pierwsze pokarmy w postaci papkowej konsystencji. Wobec tego przyda się do tego kolorowa łyżka, która nie zrobi malcowi krzywdy, podczas gdy zacznie się wiercić w miejscu.

Natomiast nieco później między 9 a 12 miesiącem życia dziecko będzie starało się samodzielnie jeść, dostosowując swoje zdolności motoryczne do sztućców. Ponadto takie sztućce mogą służyć także trochę starszemu dziecku, gdyż są o wiele bezpieczniejsze.