DO WÓZKA

Niemowlę leżące wózku można zainteresować różnego rodzaju przywieszkami, łańcuchami, gryzakami i pałąkami, które wyglądają jak zwierzątka, owoce, warzywa, pojazdy, gwiazdy, czy nawet instrumenty muzyczne. Wybór zabawek do wózka jest wbrew pozorom duży, więc bez problemu znajdą Państwo tutaj idealny przedmiot do przymocowania do budki gondoli. Pamiętaj taka wisząca zabawka z pewnością uspokoi i wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka podczas długiego spaceru.


Dlaczego warto zabrać do wózka zabawkę?

Pierwsze spacery na zewnątrz będą dla niemowlęcia nowym doświadczeniem, więc może się ono wydawać niespokojne i zestresowane całą sytuacją. Dlatego też warto przygotować wózek w taki sposób, by mogło się zrelaksować i skupić się na beztroskiej zabawie. Poza tym długie spacery szybko nudzą się maluchom, przez co chcą wracać natychmiast do domu. Na szczęście doczepiając zabawki do wózka możemy temu zapobiec, gdyż obserwowanie poruszających się elementów o ciekawym kształcie wywołuje na ich twarzy uśmiech, a droga tym samym staje się o wiele przyjemniejsza. Ponadto taka zabawka stymuluje jednocześnie zmysł wzroku, słuchu i dotyku.

Jakie zabawki nadają się do wózka?

Nie masz pojęcia, co umili spacer Twojego dziecka w wózku? Oczywiście, że wszelkie zabawki np. w formie przytulanki, do której mogą się przytulić. Jednakże może się zdarzyć, że dziecko weźmie ją w swoje małe łapki i wyrzuci na ziemię. Stąd też lepiej sprawdzą się wiszące zabawki, które można łatwo przyczepić do wózka za pomocą specjalnego zapięcia. Skutecznie zapobiegają one zgubieniu i są bardziej higieniczne, gdyż nie mają kontaktu z brudną ziemią. Oprócz tego w każdej chwili można odpiąć tego rodzaju zabawkę i podać maluszkowi bezpośrednio do rączki.

Dobrym przykładem takiej zabawki są kolorowe zawieszki i łańcuszki, które mogą przyjmować dowolną postać m.in maskotki, drewnianych koralików, pozytywki, karuzeli, spirali czy nawet gryzaka. Można je również zastosować w łóżeczku, foteliku lub bujaczku małego noworodka, aby mógł obserwować grzechoczące o siebie elementy, stymulujące jego zmysły.

Co charakteryzuje dobrą zawieszkę dla niemowląt?

Dobre zawieszki i łańcuszki łączą w sobie 3 cechy - bezpieczeństwo, ciekawość i wygodę. Oznacza to, że zabawki te są miękkie i pozbawione ostrych krawędzi, posiadają intensywne kolory, ciekawe kształty, dodatkowe funkcje np. wydają dźwięk, nie mogą być ani za małe ani za duże, a co ważniejsze umożliwiają wygodne trzymanie przedmiotu w rączkach malucha.

Pamiętaj, że dzieci lubią brać tego typu rzeczy do buzi, więc zwróć szczególną uwagę na materiał wykonania zabawki do wózka. Dobrym rozwiązaniem są drewniane zawieszki i łańcuszki, które pozbawione są toksycznych substancji i posiadają niezbędne certyfikaty.

Natomiast w okresie ząbkowania wymień zwykłą zawieszkę na model z gryzakiem, dzięki czemu podróże będą bardziej znośne i niemowlę nie będzie odczuwać mocnego dyskomfortu.