DO GOTOWANIA

Jeśli Twoje dziecko jest zainteresowane kuchnią i gotowaniem to pomyśl nad tego typu zabawkami, które właśnie imitują sprzęt kuchenny. Dzięki zabawkom do gotowania będzie mogło naśladować rodziców w kuchni, czy nawet bawić się w dom, wyzwalając swoją wyobraźnię. Ponadto warto zaznaczyć, że poprzez taką zabawę maluch lepiej zaczyna rozumieć zakres swoich obowiązków. Dlatego też to idealny rodzaj zabawek dla dziecka w wieku 2 lat +.


Stwórz kuchnię dla swojego dziecka

Dobrym pomysłem jest zrobienie w pokoju zabaw miejsca na kącik do zabawy w dom, w tym przede wszystkim imitację kuchni. W tym kąciku powinny znajdować się zabawki w formie mebli, urządzeń i akcesoriów do gotowania, dzięki czemu dziecko będzie mogło naśladować swoich rodziców podczas przygotowania posiłków. To da mu poczucie, że robi coś bardzo ważnego i jednocześnie zacznie postrzegać obowiązki domowe za czynność, która sprawia przyjemność. Taka forma zabawy potrafi na długo zająć maluchy i co ważniejsze przynosi ze sobą wiele korzyści w procesie nauki obowiązków oraz kompetencji społecznych.

Nauka obowiązków poprzez zabawę gotowania

Naśladowanie swoich rodziców to naturalna rzecz u dzieci. Co więcej warto im to ułatwić, przygotowując zabawki związane z kuchnią, gotowaniem i samym jedzeniem. Zwłaszcza, że są to przedmioty, które będą pomagać im nauczyć się samodzielności, a nawet rozwijać pasję i wyobraźnie poprzez wymyślanie rozmaitych historii.

Co więcej rodzice na zasadzie zabawy mogą z łatwością przekazać dzieciom ważne obowiązki i wytłumaczyć na czym one dokładnie polegają. W ten sposób dzieci chętniej słuchają i wchłaniają nową wiedzę, na skutek czego zaczynają odpowiednio postrzegać odpowiedzialność dotyczącą konkretnych obowiązków.

Poza tym gotowanie przez nie same sprawia, że odczuwają dumę ze stworzonego, wymyślonego dania. To pozwala pozytywnie wpłynąć na ich poczucie własnej wartości. Kto wie? Może Twoje dziecko tak zainteresuje się kuchnią, że w przyszłości zostanie sławnym kucharzem.

Jakie zabawki do gotowania znajdziesz w naszym sklepie?

Aby wyposażyć kącik do gotowania dla dzieci potrzebne Ci będą różnego rodzaju naczynia do zabawy, sprzęt AGD, zabawkowe jedzenie i mebelki. Wszystko to znajdziesz w naszym sklepie Bebe Space z artykułami dziecięcymi, gdyż dobrze wiemy, jak dużo frajdy daje maluchowi naśladowanie dorosłych. Dzięki zabawkowej kuchence, czajnikowi, patelni, mikserze, foremkach do pieczenia, komplecie garnków, talerzy, filiżanek i sztućców dzieci nauczą się być szafę kuchni, a także organizować przyjęcia w swoim domu.