AUTA

Ulubionymi zabawkami małych chłopców są samochodziki, za sprawą których wyobrażają sobie przygody pełne emocji - jazdę po torze wyścigowym, czy nawet pracę na palcu budowy. Auta mogą towarzyszyć dziecku od najmłodszych lat, stąd też przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę pojazdów dla dzieci, w tym traktorów, koparek, wywrotek, pociągów, jeepów i racerów. Przedstawione autka są przeznaczone dla dzieci w wieku 2 lat +. Ich rozmiar idealnie pasuje do małej rączki malucha.


Jakie auto wybrać dla niemowlaka?

Sklepy z artykułami dziecięcymi posiadają dziś bardzo szeroką ofertę aut dostosowanych dla dzieci w różnym wieku. Dzięki temu bez obaw można znaleźć zabawkę typu pojazd, która będzie bezpieczna i dopasowana do możliwości malucha. W przypadku najmłodszych dobrze jest wybrać lekkie auto o nie za małym rozmiarze, by dziecko nie mogło go przypadkowo połknąć. Oprócz tego powinno być wykonane z trwałych materiałów bez grama szkodliwych substancji np. drewna lub z dozwolonego tworzywa sztucznego zgodnego z normami europejskimi.

W naszym sklepie znajdziesz drewniane i plastikowe pojazdy o pięknych kolorach przykuwających wzrok dziecka. Wybierze tutaj ulubiony samochód wyścigowy, garaż, pociąg, koparkę, traktor czy wywrotkę, na której malec będzie chętnie przewoził swoje ulubione zabawki.

Korzyści zabawek w formie pojazdów dla dzieci

Obecnie bardzo często poleca się rodzicom kupić auto dla małego dziecka. Dlaczego? Dlatego, że skutecznie pochłania uwagę każdego maluszka poprzez wprawianie pojazdu w ruch. Ponadto zamiast małych autek mieszczących się w dłoni, należą do nich także jeździki, które przypominają prawdziwy samochód. To właśnie one pomagają rozwijać zdolności motoryczne malców oraz mają z nich taką frajdę, że większość dzieci woli w nich spędzać czas, niż w wózkach.

Auta dla dzieci to wyjątkowy rodzaj zabawki, ponieważ nic tak dobrze nie pomaga w rozwoju zmysłów i integracji sensorycznej jak one. Wynika to z tego, że posiadają własny mechaniczny napęd i niekiedy wydają dźwięki. W ten sposób dziecko cieszy się możliwością przesuwania pojazdem w dowolnym miejscu w domu lub będąc na zewnątrz. W dodatku ich zabawa pobudza dzieci do tworzenia wymyślonych historii, a ich zjeżdżanie z mebli pokazuje, jak samochód zachowuje się pod wpływem najważniejszych zasad grawitacji.

Pojazdy dla niemowląt jako idealny prezent bez względu na płeć

Wszelkiego rodzaju auta są ulubioną zabawką małych chłopców, ale nie tylko. Dużo dziewczynek również lubi bawić się pojazdami, dlatego też nie powinno się wykluczać ich z zakupu na prezent. Gwarantujemy, że będą one bawić się tak samo chętnie nimi, jak chłopcy.

Co więcej pamiętaj, że samochodziki doskonale wspierają rozwój motoryczny, poznawczy i społeczny dziecka, więc ich wybór będzie miał pozytywny wpływ na samo wychowanie. Poza tym, auta są bardzo praktyczne, gdyż można do nich dokupić różnego rodzaju akcesoria, które będą uzupełniać kolekcję małego fana lub fanki motoryzacji. W efekcie będziemy mieli z głowy wymyślanie prezentów na co najmniej kilka najbliższych okazji.