AUTA

Ulubionymi zabawkami chłopców są różnego rodzaju pojazdy, za sprawą których wyobrażają sobie przygody pełne emocji - jazdę po torze wyścigowym, czy zwykłą pracę na palcu budowy. Auta mogą towarzyszyć dziecku od najmłodszych lat, stąd też przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę pojazdów, w tym traktorów, koparek, wywrotek, pociągów, jeepów i racerów. Przedstawione samochody są przeznaczone dla dzieci w wieku 2 lat +. Ich rozmiar idealnie pasuje do małej dłoni u niemowląt.


Jakie auto wybrać dla niemowlaka?

Sklepy z artykułami dziecięcymi posiadają dziś bardzo szeroką ofertę aut dostosowanych dla dzieci w różnym wieku. Dzięki temu bez obaw można znaleźć zabawkę typu pojazd, która będzie bezpieczna i dopasowana do ich możliwości. W przypadku najmłodszych dobrze jest wybrać lekkie auto o średnim rozmiarze, by niemowlę nie mogło go przypadkowo połknąć. Oprócz tego powinno być wykonane z trwałych materiałów bez grama szkodliwych substancji np. drewna lub z dozwolonego tworzywa sztucznego zgodnego z normami europejskimi.

W naszym sklepie znajdziesz drewniane i plastikowe pojazdy o pięknych kolorach, przykuwających wzrok dziecka. Wybierz tutaj ulubiony samochód wyścigowy, garaż, pociąg, koparkę, traktor czy wywrotkę, na której dziecko będzie chętnie przewoziło swoje ulubione zabawki.

Korzyści zabawek w formie pojazdów dla dzieci

Obecnie bardzo często poleca się rodzicom kupić zabawkę w postaci auta. Dlaczego? Dlatego, że skutecznie pochłania uwagę każdego dziecka poprzez wprawianie pojazdu w ruch. Ponadto zamiast małych pojazdów mieszczących się w dłoni, należą do nich także jeździki, które przypominają prawdziwy samochód. To właśnie one pomagają rozwijać zdolności motoryczne, a także dostarczają wielką frajdę, dzięki czemu dzieci wolą spędzać w nich swój wolny czas.

Auta dla dzieci to wyjątkowy rodzaj zabawki, ponieważ nic tak dobrze nie pomaga w rozwoju zmysłów i integracji sensorycznej jak one. Wynika to z tego, że posiadają własny mechaniczny napęd i niekiedy wydają dźwięki. W ten sposób dziecko cieszy się możliwością przesuwania pojazdem w dowolnym miejscu w domu. W dodatku ich zabawa pobudza dzieci do tworzenia wymyślonych historii, a ich zjeżdżanie z mebli pokazuje, jak samochód zachowuje się pod wpływem najważniejszych zasad grawitacji.

Pojazdy dla niemowląt jako idealny prezent bez względu na płeć

Wszelkiego rodzaju auta są ulubioną zabawką chłopców, ale nie tylko. Dużo dziewcząt również lubi bawić się pojazdami, dlatego też nie powinno się ich wykluczać. Gwarantujemy, że będą one bawić się nimi tak samo chętnie, jak chłopcy.

Co więcej pamiętaj, że pojazdy doskonale wspierają rozwój motoryczny, poznawczy i społeczny dziecka, więc ich wybór będzie miał pozytywny wpływ na samo wychowanie. Poza tym, auta są bardzo praktyczne, gdyż można do nich dokupić różnego rodzaju akcesoria, które będą uzupełniać kolekcję małego fana lub fanki motoryzacji. W efekcie będziemy mieli z głowy wymyślanie prezentów na co najmniej kilka najbliższych okazji.