PARASOLE PLAŻOWE

Jeśli szukasz wytrzymałego parasola plażowego, który szybko nie zepsuje się pod wpływem trudnych warunków nad morzem - dobrze trafiłeś! Specjalnie dla naszych klientów sprowadziliśmy piękny parasol plażowy duńskiej marki Konges Slojd, charakteryzujący się wysoką trwałością i materiałami wytworzonymi z recyklingu. Ponadto posiada filtr UPF 50+, dzięki czemu pozwala bezpiecznie przebywać na zewnątrz z małymi dziećmi. Sprawdź, jakie modele dostępne są w naszym asortymencie.


Dlaczego powinno się zabrać ze sobą parasol plażowy?

Zbyt długie przebywanie na słońcu może uszkodzić nie tylko Twoją skórę, ale przede wszystkim Twojego dziecka, które nie przejmuje się niczym więcej jak zabawą na plaży. Pamiętaj, że dzieci posiadają cieńszą skórę od dorosłych, przez co jest ona znacznie bardziej wrażliwsza na promieniowanie słoneczne. Dlatego też jako rodzice musimy zadbać o to, by nie siedziało w pełnym słońcu bez żadnej ochrony. Oprócz kremów z wysokim filtrem SPF, okularów przeciwsłonecznych i czapek na głowę powinniśmy mocować przy kocu parasol plażowy, który będzie tworzył cień. W ten sposób zapewnimy całej rodzinie bezpieczne i komfortowe miejsce do odpoczynku na plaży.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie parasola plażowego?

Szukając parasola plażowego zwróć uwagę na rozmiar, materiał, kolor oraz solidną konstrukcję odporną na wiatr i wodę. Bardzo ważne jest, żeby był zachowany w jasnych odcieniach, które nie będą przyciągały promieni słonecznych, natomiast rozmiar mówi nam o tym, jak duży cień może stworzyć na piasku. Jeśli chodzi o materiał to powinno się wziąć parasol z warstwą ochronną UPF 50+. Tylko tak będzie wystarczająco chronić dorosłych i dzieci przed szkodliwymi promieniami UV, gdyż nie przepuści przez tkaninę żadnego z nich. Warto również zwrócić uwagę na wagę parasola plażowego, aby łatwiej móc go zabrać ze sobą na wyjazd z dziećmi.

Co lepiej wybrać parasol czy namiot plażowy?

Dużo osób zastanawia się, co lepiej zabrać na plaże - namiot czy parasol. Tak naprawdę, wszystko zależy od warunków pogodowych i wrażliwości skóry. W przypadku wietrznej pogody doskonale spisują się namioty, które skutecznie osłaniają ciało przed podmuchami wiatrów czy piasku. Oprócz tego stanowią dobrą kryjówkę przed słońcem i zapewniają prywatną przestrzeń. Z kolei parasol plażowy nadaje się wtedy, gdy nie ma wiatru i mocno świeci słońce.