Z RECYKLINGU

Jeśli pragniesz stworzyć czystszy świat dla swojego dziecka i recykling nie jest Ci obcy - proponujemy wybrać ekologiczne zabawki wykonane z tworzyw pochodzących z recyklingu. Stanowią one dzisiaj najnowszy trend nie tylko dlatego, że są przyjazne dla środowiska, ale przede wszystkim bezpieczniejsze dla samego niemowlaka. Z tej racji przygotowaliśmy osobną ofertę ekologicznych zabawek do zabawy w piasku i wodzie. Na szczególną uwagę zasługuje linia Blue Marine Toys, która została zainspirowana piaskiem, morzem i koralowcami.


Recykling w życiu rodziców i małych dzieci

Dzisiaj rodzice przygotowując wyprawkę dla niemowląt uważnie dobierają produkty tak, by nie zaszkodziły ich zdrowiu. Jednakże coraz więcej z nich zwraca uwagę również na to, czy są one dość ekologiczne. Obecnie duże grono rodziców posiada dużą wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska, a wszystko co robią ma na celu stworzenie bezpiecznego miejsca do życia dla swoich dzieci. Dlatego też produkty dziecięce, które otrzymały drugie życie są chętniej wybierane przez dorosłych. W tym szczególnie zabawki z recyklingu, stanowiące modny trend wśród artykułów dziecięcych.

Czy zabawki wykonane z przetworzonych odpadów są bezpieczne?

Zabawki z recyklingu dla dzieci są wykonane z wysokiej jakości przetworzonych tworzyw sztucznych pozbawionych szkodliwych chemikaliów. Firmy do ich produkcji wykorzystują jedynie surowce, które faktycznie nadają się do recyklingu - nie żadne inne. Co więcej specjalna technologia pozwala im przekształcić materiał w wytrzymałe przedmioty o pięknych kolorach i dowolnych kształtach. W rezultacie zabawki mogą być nie tylko przeznaczone do zwykłej zabawy w domu, ale też na zewnątrz w piaskownicy lub na basenie.

Tak więc zestawy zabawek z recyklingu są jak najbardziej bezpieczne dla zdrowia dziecka. Natomiast jeśli nie jesteś pewien danej zabawki sprawdź, czy posiada ona znak CE określający zgodność produktu z przepisami Unii Europejskiej.

Zaufaj serii zabawek dla dzieci od duńskiej firmy Dantoy

Dla rodziców szukających zabawek z recyklingu polecamy brać pod uwagę duńską firmę Dantoy. Z doświadczenia wiemy, jak trudno jest znaleźć godnego zaufania producenta, który tworzy zabawki z wysokiej jakości materiałów pozbawionych toksyn, atrakcyjnych wizualnie i jednocześnie trwałych. Na szczęście znaleźliśmy serie zabawek Blue Marine Toys i Green Bean opatrzonych etykietą Nordic Swan od firmy Dantoy. Oznacza to, że ich zabawki spełniają najwyższe wymagania bezpieczeństwa i ochrony środowiska, poprzez świadome poddawanie konkretnych rodzajów tworzyw sztucznych do recyklingu.