Z BIOPLASTIKU

Nie wiesz, jakie zabawki nadają się dla dzieci o wysokiej wrażliwości na różnego rodzaju związki? W takim razie zacznij od ekologicznych zabawek wykonanych ze specjalnego bioplastiku, który jest przyjazny dla niemowląt i środowiska. Warto podkreślić, że zabawki tego typu są wolne od BPA. Poza tym, nie różnią się niczym więcej od klasycznych zabawek, co pozwala wpaść dziecku w bezpieczny wir zabawy.


Zabawki z bioplastiku jako nowy trend

Obecnie rodzice doceniają produkty, które pozwalają im jednocześnie dbać i chronić środowisko naturalne, w którym będą dorastać ich własne dzieci. Ponadto takie biodegradowalne przedmioty są nie tylko dobre dla środowiska, ale też w 100% bezpieczne dla niemowląt. Mianowicie ich materiał nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych ani toksycznych substancji, które zagrażałyby ich zdrowiu. Dużą grupą ekologicznych akcesoriów dla dzieci stanowią właśnie zabawki z bioplastiku.

Co oznacza, że zabawka jest wykonana z bioplastiku?

Zabawki z bioplastiku to przyjazne dla środowiska produkty, które są wykonane z trzciny cukrowej i wolne od BPA. Posiadają one specjalny certyfikat Nordic Swan Ecolabel zaświadczający o tym, że ich zrównoważony materiał jest zdrowy i bezpieczny dla dziecka w każdym wieku.

Największą popularnością cieszą się dziś zabawki duńskiej firmy Dantoy, ponieważ oferuje produkty najwyższej jakości o dłuższej żywotności, łatwe do utrzymania w czystości, bez toksyn i nadające się do recyklingu. Dzięki temu nawet, gdy nasze dziecko wyrośnie z danej zabawki można ją oddać do ponownego przetworzenia lub podarować innemu dziecku. Inną zaletą duńskich zabawek z bioplastiku jest to, że można je myć w zmywarce do naczyń oraz są zaprojektowane w modnych pastelowych kolorach.

Jakie zabawki znajdziesz z trzciny cukrowej?

W naszym asortymencie zebraliśmy wytrzymałe zabawki z ekoplastiku od sprawdzonego producenta Dantoy, w tym praktyczne przedmioty do zabawy w piasku lub wodzie, auta, garaże, zestawy naczyń i akcesoriów kuchennych, gryzaki, zawieszki, przebijaki czy wieże z kubków.

W szczególności polecamy Państwu nową linię BIO TINY, która dostarcza komplety zabawek do uczenia się i stymulacji sensorycznej. Znakomicie łączą one rozrywkę ze wsparciem rozwoju niemowlaka już od 6-go miesiąca życia.