GRY

W naszym asortymencie znajdziesz gry planszowe, karciane, strategiczne, kooperacyjne, logiczne, obserwacyjne czy zręcznościowe, które przygotowaliśmy z myślą o indywidualnych potrzebach najmłodszych dzieci. Każdy rodzic powinien zapewnić swojemu maluchowi tego rodzaju rozrywkę, ponieważ doskonale wspomaga rozwój poznawczy a zarazem społeczny, przynosząc mu tym samym dużo radości. Jeśli pragniesz zacieśnić więzy ze swoim dzieckiem - gry o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym to idealny sposób.


Od kiedy dzieci mogą zacząć grać w gry planszowe?

Obecnie producenci gier planszowych tworzą wyjątkowe propozycje dla dzieci już od 2 roku życia, które pomagają rozwijać pamięć, koncentrację, cierpliwość, logiczne myślenie i koordynację wzrokowo-ruchową. W ten sposób mamy naprawdę ogromne możliwości w zapewnieniu maluchom skutecznej rozrywki połączonej z elementami edukacyjnymi. Warto zaznaczyć, że takie gry 2+, 3+ i 4+ efektywnie wpływają na poznanie ważnych zasad społecznych i wielu innych nowych rzeczy, kształtując tym samym osobowość dziecka.

Jakie gry sprawdzą się dla maluszków?

W naszym sklepie Bebe Space znajdziesz wiele różnych rodzajów gier uwielbianych przez małe dzieci, w tym zręcznościowych, logicznych, pamięciowych, edukacyjnych, strategicznych, kreatywnych, kooperacyjnych i familijnych. Każda z nich dostarcza niezwykle wciągającą rozrywkę, która trafia w gusta małych lub nieco starszych malców.

Jeśli obawiasz się, że kupiona gra planszowa nie spodoba się Twojemu dziecku zwróć uwagę na jej poziom trudności, zasady, estetykę i tematykę. Najlepiej jest wybrać grę, która będzie wyróżniała się piękną kolorystyką i obrazkami oraz nawiązuje do zainteresowań dziecka np. zwierząt, roślin, samochodów, mody, kuchni, muzyki czy jakiegoś konkretnego zawodu.

Zalety dziecięcych gier zręcznościowych, karcianych, pamięciowych i strategicznych

Gry zręcznościowe to must-have każdej szafy gier małego dziecka, gdyż to właśnie one gwarantują szybką i przyjemną rozrywkę, w której dzieci nie mają czasu się nudzić. Ponadto, aby wygrać dziecko musi mieć dobrą zwinność i koordynację wzroku z ruchem własnej dłoni. W rezultacie po przegranej maluch zaczyna ćwiczyć, by odnieść w końcu zwycięstwo lub utrzymać tytuł mistrza.

Karty to najpopularniejsza forma rozrywki, którą można dostosować do możliwości maluchów. Gry karciane dzielą się na wiele tytułów, w których panują łatwiejsze lub trudniejsze zasady. Dzięki temu wybrane tytuły mogą bardziej wpływać na logiczne myślenie, pamięć, strategię lub też ćwiczyć refleks.

W grach pamięciowych z kolei chodzi o umiejętność kojarzenia faktów, na skutek czego można rozwiązać pewną zagadkę, bądź szybciej wygrać rozrywkę, znajdując wszystkie brakujące elementy przed przeciwnikiem. Taka zabawa pomaga rozwijać spostrzegawczość i ćwiczyć pamięć wzrokową.

Natomiast gry strategiczne przeznaczone są głównie dla starszych dzieci, które potrafią się skupić na dłuższej rozrywce, tworząc własną taktykę mającą doprowadzić do wygranej. Gra strategiczna może polegać na współpracy lub rywalizowaniu ze swoimi rówieśnikami, dzięki czemu obie formy przyczyniają się do usprawnienia bardziej złożonych zdolności poznawczych, takich jak podejmowanie decyzji czy rozwiązywanie problemów.