PUZZLE

Puzzle to doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Nie tylko tymi starszymi, ale także najmłodszymi, które potrzebują rozwijać swoją wyobraźnię właśnie poprzez zabawę. Oprócz tego puzzle uczą dzieci cierpliwości, koncentracji i co ważniejsze logicznego myślenia. Dlatego też należą one do grupy edukacyjnych zabawek, dostarczających jednocześnie wiele radości. W naszym sklepie znajdziesz kolorowe puzzle przeznaczone dla maluchów w wieku 2-6 lat.


Puzzle jako rozrywka wspierająca rozwój dziecka

Dobrą formą zabawy dla dzieci jest układanie elementów, które do siebie pasują i tworzą jedną spójną całość. W ten sposób dziecko uczy się spostrzegawczości, cierpliwości i jednocześnie pobudzona zostaje jego wyobraźnia. Z tej racji puzzle są dziś bardzo wysoko oceniane przez rodziców jako idealna zabawka dla maluchów, bez względu na wiek.

Maluchy mające już 18-miesiący mogą bawić się tego typu układankami. Jednak muszą być one odpowiednio dobrane do ich możliwości, a mianowicie mieć mniejszą ilość elementów, być większe i zawierać proste obrazy. W efekcie takie puzzle mają pozytywny wpływ na rozwój procesów myślowych, a także wspiera koordynację wzrokowo-ruchową, co jest niezwykle ważne na tym etapie życia.

Układanki idealna zabawka dla dzieci małych i dużych

Jak wiemy puzzle są w stanie pobudzić ciekawość najmłodszych maluchów, pomagając trenować ich koordynację ruchową, koncentrację, cierpliwość, analizę i sposób logicznego myślenia. Co jednak w przypadku starszych dzieci? Może się wydawać, że już nie będą nimi tak bardzo zainteresowane jak niemowlęta, ale to nieprawda. Puzzle są bowiem dostępne w wielu różnych poziomach trudności, przez co dostarczają odpowiednie wyzwania zarówno dla nieco starszych dzieci, jak i nastolatków. Wyróżniają się one większą liczbą elementów i bardziej skomplikowanymi obrazami, zawierającymi dużą ilość szczegółów.

Wieloelementowe puzzle są uwielbiane nawet przez osoby dorosłe oraz mogą służyć wspólnej zabawie z całą rodziną. Pozwala to zacieśnić więzy rodzinne i nauczyć współpracy, a co ważniejsze zdrowo spędzić czas zamiast codziennego oglądania telewizji lub siedzenia przed komputerem.

Nie masz pomysłu na prezent? Wybierz puzzle

Puzzle to jednocześnie zabawka i narzędzie edukacyjne, stąd tez będzie idealnym prezentem dla każdego dziecka bez względu na wiek. Oczywiście zwróć uwagę na poziom trudności wybranych puzzli do możliwości malucha, albowiem zbyt duża liczba elementów i trudne wzory bardziej zniechęcą go do zabawy.

Jeśli się pomylisz wybierając puzzle - nic straconego. W pewnym momencie dziecko dorośnie i będzie mogło skorzystać z otrzymanego prezentu w przeszłości.