DREWNIANE

Drewniane zabawki to idealny pomysł na prezent dla każdego dziecka, gdyż są one o wiele lepsze jakościowo, niż te wykonane z plastiku. Cechuje je niezwykła trwałość, staranne wykonanie i w 100% naturalny surowiec, który przetrwa w domu przez naprawdę długi okres czasu. Zabawki z drewna w postaci układanek magnetycznych, klocków, puzzli, aut czy różnego rodzaju gier znacznie lepiej rozwijają wyobraźnie i cierpliwość, niż elektronika. Dlatego też postaw na tradycję i minimalistyczne rozwiązanie, dające nieograniczone możliwości zabawy.


Drewno jako naturalny surowiec na zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki to praktyczny wybór, który nigdy nie wychodzi z mody. Wynika to z tego, że cechuje je wyjątkowa trwałość, staranność wykonania i estetyka. Co więcej drewno jako główny materiał wykonania zapewnia, że zabawka jest bezpieczna w użyciu, gdyż nie zawiera w sobie żadnych sztucznych i toksycznych substancji. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia zabawy z dziećmi, bowiem uwielbiają one brać zabawki do ust, by sprawdzić jak smakują.

Z tego też powodu drewniane zabawki stały dziś tak popularne wśród rodziców. Nie martw się małym wyborem zabawek z drewna. Drewno może przyjmować dowolny kształt i być barwione w szerokiej palecie barw, dzięki czemu producenci zabawek uzyskują naprawdę ogromne możliwości w ich tworzeniu.

Jakie zabawki z drewna warto wybrać dla niemowląt?

Jak już wspomnieliśmy, zabawki z drewna mogą mieć dowolną postać, w tym auta, klocków, liczydła, kolejki, bączka, tablicy, instrumentów muzycznych czy układanek. W rezultacie mamy swobodny wybór, który pozwala nam dopasować rodzaj zabawki do płci i wieku dziecka. Dla przykładu chłopcy będą cieszyć się z wszelkich pojazdów i torów wyścigowych, a dziewczynki ucieszą się z wózka lub domku dla lalek.

Jednakże na początek zachęcamy rodziców do zakupów drewnianych zabawek przeznaczonych do rozwijania motoryki i logicznego myślenia. Takimi zabawkami są przede wszystkim klocki, z których ucieszy się każde dziecko. Zestaw klocków do budowania pozwala stworzyć nietuzinkowe konstrukcje każdemu, a cały proces wpływa pozytywnie na sprawność dłoni i palców, koordynację wzrokową z ruchem ręki, wspomaga koncentrację, cierpliwość oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną.

Moda na drewniane zabawki do zabawy

Obecnie rodzice coraz częściej decydują się na drewniane zabawki, by pozostać w duchu eko. Ich materiał pozwalający zachować równowagę w środowisku przyciąga dorosłych, gdyż dziś świadomość społeczeństwa jest znacznie większa, niż kiedyś. Rodzice dbają o środowisko i zaczynają kupować produkty nadające się do ponownego przetworzenia, by ich dzieci nie musiały żyć w zanieczyszczonym świecie.

To jednak nie wszystko. Zabawki z drewna mają przyjemniejszą w dotyku powierzchnię, są hipoalergiczne i łatwe w utrzymaniu czystości, nie są chłodne tak, jak powierzchnia plastiku oraz mogą służyć dziecku przez wiele lat. W efekcie uzyskały ponadczasowy charakter i dostępne są w każdym sklepie z artykułami dziecięcymi.